LK: Svakome po poluvreme, remi Flore i Anortozisa u Talinu

Lazar Markovic Foto FK Partizan Miroslav Todorovic ANORTOZIS-FKP-09-2021- kapiteni
Foto FK Partizan Miroslav Todorovic

Fudbaleri Flore i Anortozisa igrali su nerešeno 2:2 u prvoj utakmici četvrtog kola B grupe UEFA Lige konferencije.

Čini se da je ovo rezultat po meri Partizana i Genta pošto su predstavnici Estonije i Kipra po bodovima ostali daleko iza vodećeg tandema u grupi.

Meč u Talinu rezultatski je ravnopravno podeljen: gostima je pripalo prvo, domaćinima drugo poluvreme.

Anortozis je poveo sa 2:0 golovima Kristofija u 28. i Slovenca Popoviča u 33. minutu, da bi Flora izjednačila preko Sapinena u 56. i Zenjova u 58. minutu.

Na tabeli Grube B vodi Gent sa maksimalnih devet bodova, Partizan ima šest, a Anortozis i Flora po dva boda.

U drugoj utakmici Lige konferencije u istom terminu Karabag je kao gost pobeio Kairat sa 2:1. Za domaći tim igrali su Dugalić i Kosović, za goste je u drugom poluvremenu zaigrao Vešović.