LK: Tragedija Maribora, novi poraz Hajduka, Ilić zaustavljen

Guliver

Maribor je imao priliku da se plasira u grupnu fazu Lige konferencije, ali je i poslednji slovenački predstavnik takmičenje u Evropi završio u kvalifikacijama.

Maribor je posle 0:0 u “Ljudskom vrtu” izgubio u revanšu od Kluža u Rumuniji, i to golom u 90. minutu – 1:0. Na taj način prvak Rumunije izborio je plasman u grupnu fazu trećeg po rangu evropskog klupskog takmičenja.

Slovencima je presudio Hrvat, u 90. minutu pogodio je Lovro Cvek, nekada član baš slovenačkih timova, Zavrča, Aliminija i Celja, od ove sezone uzdanica Kluža.

Hajduk je i u revanš meču poražen od Viljareala 2:0 i ukupnim rezultatom 6:2 španski tim je prošao u grupnu fazu takmičenja.

„Žuta podmornica“ je povela u 37. minutu pogotkom Pedraze, a konačan rezultat u 56. postavio je Čukvueze.

SofaScore

Bahčešehir je nakon remija sa Antverpenom u Istanbulu (1:1) u gostima slavio 3:1, a treći gol postigao je Danijel Aleksić u 83. minutu.

Predstavnik Češke Slovačko je protiv AIK-a dobar deo posla završio još pole pobede u prvom meču, kad je bio prilično ubedljiv – 3:0. Ipak, Česi su bili vrlo dobri i u revanšu u Solni, ostvarili su minimalni trijumf – 1:0, golom Sinjavskija u 76. minutu. Srpski golman u AIK-u Budimir Janošević presedeo je meč na klupi.

Bazel je eliminisao sofijski CSKA, posle pobede u Švajcarskoj od 2:0, golovima Freja u 66. i Langa u 84. Minutu. Ekipa koju sa klupe predvodi Saša Ilić, a za koju je do 86. minuta igrao Lazar Tufegdžić, nije uspela da sačuva gol prednosti iz prvog duela.

Keln je iznenađujuće poražen u Nemačkoj od Fehervara sa golom razlike, ali su Nemci opravdali ulogu velikog favorita u ovom dvomeču. U Sekešfehervaru jarčevi su slavili ubedljivo, 3:0, golovima Hubersa u 10, Skirija u 46. i Šindlera u 90+4. minutu. Kod domaćih, golman Emil Rockov je duel presedeo na klupi.

Fiorentina je posle trijumfa u Italiji od 2:1 na prepunoj “Grolš velte” areni u Enšedeu odolela Tventeu u revanš meču – 0:0. Holanđani su bili bolji rival, ali nisu realizovali nijednu od brojnih šansi, čak sedam šuteva išlo je u okvir gola Viole, ali je Teraćiano bio na visini zadatka.

Nikola Milenković je čitav meč bio na terenu, Luka Jović je u igru ušao u 70. minutu, dok su na klupi ostali Matija Nastasić i Aleksa Terzić.

Vest Hem je i u revanšu bio ubedljiv protiv Viborga, posle 3:1 u Londonu, u Danskoj su čekićari slavili sa 3:0. Molde je u Austriji pregazio Volfsberger – 4:0, sasvim dovoljno da se nađu u grupnoj fazi i pored minimalnog poraza u prvom duelu u Norveškoj.

FCSB (bivša Steaua) iznenadio je u Norveškoj trijumfom protiv Vikinga od 3:1. Na taj način Rumuni su ostvarili plasman u grupnu fazu i pored poraza u Bukureštu od 2:1.Presudio je pogodak Crnogorca Rista Radunovića u 90+4. minutu.

Mesto u grupnoj fazi obezbedio je i Vaduz iz Lihtenštajna koji je posle remija na svom terenu (1:1) u gostima šokirao Rapid u Beču 1:0. Gol odluke postigao je Cicek u 22. minutu, a domaći su od 35. minuta igrali bez isključenog Vimera.