Luka Jović konačno pogodio!

Fiorentina, Luka Jović
Lisa Guglielmi/via Guliver

Fudbaleri Fiorentine ubedljivo su u trećem kolu grupe A Lige konferencije u gostima pobedili Harts 3:0.

Povezane vesti

Italijanski tim je ostvario prvi trijumf i sa četiri boda drugi je na tabeli, sa tri boda manje od vodećeg Bašakšehira (Danijel Aleksić zamenjen u 59. minutu) koji je odigrao bez golova na gostovanju letonskom RFS.

Fiorentina je povela u 4. minutu pogotkom Mandragora, Kuame je u finišu prvog poluvremena duplirao vođstvo gostiju, a konačnih 0:3 postavio je Luka Jović u 79. minutu. Srpskom reprezentativcu je to bio prvi gol (ukupno drugi ove sezone) još od 14. avgusta kada je bio strelac u pobedio Ljubičastih na startu Serije A protiv Kremonezea (3:2).

Jović i Aleksa Terzić su odigrali ceo meč, dok je Nikola Milenković na terenu bio u drugom poluvremenu.

Harts, koji ima tri boda, je od 48. minuta bio bez pomoći isključeog Nilsona.

U pobedi AZ Alkmara protiv kiparskog Apolona 3:2 svih 90 minuta za goste odigrali su golman Aleksandar Jovanović i njegov prezimenjak Vukašin.

Najubedljiviju pobedu upisao je Viljareal protiv Austrije iz Beča 5:0, a trijumfe su upisali još Slovan u gostima protiv Bazela, Đurgarden i Kluž.