Milošević debitovao pobedom, Maribor pao u Stokholmu

Europa Conference League 22. jul 202120:44 > 20:46 0 komentara

Fudbaleri Olimpije pobedili su Birkirkaru na svom terenu sa 1:0 u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencije. Njihov najveći rival Maribor doživeo je poraz od Hamarbija u Stokholmu 3:1.

Pobedu Zmajčekima na debiju novog trenera Sava Miloševića doneo je Mustafa Nakić u 78. minutu. Revanš je na programu naredne nedelje na Malti i Olimpija ima veliku šansu da prođe dalje.

Maribor se nalazi pred ispadanjem, pošto je Hamarbi stekao zavidnu prednost na svom terenu. Najveće zasluge idu Astritu Selmaniju, strelcu het-trika.

Napadač sa Kosova tresao je mrežu Ljiljana u 55, 64. i 87. minutu. Jedini gol za Maribor postigao je Žugelj u 60. minutu.

Podsetimo, Hamarbi vodi Miloš Milojević, doskorašnji pomoćnik Dejana Stankovića u stručnom štabu Crvene zvezde.

Revanš se igra sledeće sedmice na Ljudskom vrtu.