Partizan od 0:2 do 3:2, ali na kraju samo bod

Diabate
FK Partizan/Miroslav Todorović

U susretu prvog kola Grupe D Partizan je u Češkoj protiv Slovackog odigrao nerešeno 3:3. Nica i Keln su takođe podelili bodove - 1:1.

Od očaja do sjaja, ali kraj uz primesu gorkog ukusa. Tako se može u najkraćem opisati Partizanovo prvo ovosezonsko evropsko jesenje gostovanje.

Partizan
Sofascore

U prvom poluvremenu anemičan, uplašen, kao ovca pred klanje. Tako je delovao Parni valjak. Odbrana smušena, dopustila je Kalabiški da postane potencijalno veliki heroj, pošto mu je praktično poklonila dva gola.

Nije to bilo dovoljno od vicešampiona Srbije kada je poklanjanje u pitanju. Morao je i mladi Belić potpuno da sagori i da zaradi prilično neoprezno, ali zasluženo direktan crveni karton. Na poluvremenu dva gola minusa uz čoveka manje najavljivali su novi Zagreb, Beč, Prag kao avete prošlosti.

Ali umesto toga Valjak je zaigrao u skladu sa tim nadimkom. Povukao ga je Diabate, koji je sa dva brza gola u 52. minutu potpuno vratio crno-bele u igru i izjednačio na 2:2. A u 63. minutu, uz dosta sreće, idealno je asistirao Rikardu za potpuni preokret.

Da radost ne bude potpuna pobrinuo se Kozak, koji je u 83. minutu, ni sam ne zna kako, uspeo da zatrese mrežu i donese na kraju bod ekipi koja je posle 45 minuta imala sve. Pamtiće crno-beli 84. minut kada je Rikardo mogao da se proslavi, ali je pogodio samo prečku.

Duel između Nice i Kelna je počeo sa više od sat vremena zakašnjenja zbog tuče navijača na stadionu, a na kraju miroljubivo – 1:1.

Tiges je u 19. minutu doneo prednost gostima, a Delort je postavio konačan rezultat u 62. minutu.

Partizan u narednom kolu u Humskoj dočekuje Nicu za nedelju dana.

LK: Slovacko - Partizan