Partizan nije uspeo da pobedi Čehe, moraće u baraž LK

Europa Conference League 3. nov 202219:39 > 23:17 18 komentara
Natho partizan-slovacko-71678
Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Fudbaleri Partizana moraće u baraž za osminu finala UEFA Lige konferencije pošto su na stadionu u Humskoj odigrali samo nerešeno 1:1 sa ekipom Slovacko u poslednjem kolu grupa D najmalđeg evropskog takmičenja.

Povezane vesti

Crno-beli su ostvarlii osnovni cilj, proleće u Evropi, međutim, ostaje žal što su propustili priliku da osvoje prvo mesto i sebi olakšaju nastavak takmičenja.

U drugoj utakmicu u grupi između Kelna i Nice takođe je bilo nerešeno, pa je prvo mesto u grupi pripalo ekipi iz Francuske.

Crno-beli su pre utakmice odluke delili prvo mesto sa Nicom sa po osam bodova, a kako su i jedni i drugi osvojili još po bod, na kraju je o prvom mestu odlučivao međusobni skor, a tu je francuski tim bio bolji od Parizana.

Ekipu Gordana Petrića bi pobeda nad ekipom Slovacko dovela do prvog mesta i direktnog plasmana u osminu finala Lige konferencije, ali crno-beli uprkos vođstvu nisu uspeli da na kraju osvoje sva tri boda.

Dakle, Partizan će prvo u ponedeljak dobiti rivala u žrebu za osminu finala.

Rikardo partizan-slovacko-71789

Prvo poluvreme prošle je bez mnogo prilika i uzbuđernja pred oba gola. Slovaci su počeli nešto konkretnije, zapretili u 19. minutu, ali je Belić uspeo da blokira pokušaj Holzera.

Partizan je prvu pravu prliku imao u 36. minutu, ali Rikardo nije uspeo da je materijalizuje.
I onda u 41. minutu crno-beli su poveli golom iz penala. Prethodno je jedan igrač Slovackog igrao rukama u svom kaznenom prostoru. Kao i mnogo puta ranije nepogrešiv sa bele tačke bio je Izraelac Bibars Natho.

SofaScore

Drugo poluvremene počelo je prilikom za goste, zatim su i u 70. minutu Slovaci bili u prlici, ali kao da igrači Partizana nisu ozbiljno shvatili te opomene. I onda u 73. minutu kazna: Popović je odbio prvi napad, kratko boksovao loptu, ali samo do Mihala Tomiča, koji pogađa za 1:1.

Do kraja meča prvo su gosti propustili veliku priliku za potpun preokret, onda i Rikardo da donese pobedu Partizanu.

Žreb osmine finale je 7. novembra, a utakmice 16. i 23. februara sledeće godine.