Roma besplatno vodi na finale 166 navijača

Guliver

Fudbalski klub Roma saopštio je da će 166 navijača, koji su prisustvovali ubedljivom porazu u Norveškoj od Bodo Glimta, dobiti besplatne ulaznice za finalni meč Lige konferencija protiv Fejenorda u Tirani.

Roma želi da se zahvali navijačima koji su bili u Norveškoj 21. oktobra, kad je Roma sa 6:1 poražena od domaćeg tima, u meču C grupe Lige konferencija. Spisak navijača je formiran na osnovu podataka o prodaji ulaznica, koji je poslao norveški klub, naveli su iz Rome.

Trener Rome Žoze Morinjo ranije je rekao da mu je poraz od Bodo Glimta jedan od najgorih u evropskim takmičenjima. Roma je kasnije eliminisala norveški tim u četvrtfinalu Lige konferencija.

Italijanska ekipa je u četvrtak uveče osigurala plasman u finale Lige konferencija, nakon što je u revanšu na svom terenu pobedila Lester sa 1:0. Prvi meč u Engleskoj završen je nerešenim rezultatom 1:1.

Rimski klub je svoju poslednju titulu osvojio pobedom u Kupu Italije, 2008. godine. Jedinu međunarodnu titulu osvojili su 1961. godine, kad su slavili u Kupu sajamskih gradova. Finale Lige konferencija izmedju Rome i Fajenorda igra se 25. maja u Tirani.