Partizan poražen od Santa Klare 2:1

Europa Conference League 20. avg. 20210:19 > 0:2137 komentara
FK Partizan
FK Partizan/Sandić Foto

Fudbaleri Partizana pretrpeli su prvi poraz ove sezone, pošto je u prvom meču plej-ofa za Ligu Konferencije u Portugaliji Santa Klara slavila 2:1.

Bolje su krenuli gosti, koji su iz praktično prvog napada došli do vođstva. Loše postavljanje Saničanina i Vujačića kaznio je Karlos koji je bio praktično neometen sa pet metara i u četvrtom minutu doveo Santa Klaru do vođstva. Posle toga Portugalci su prepustili loptu gostima, ali su bili opasniji. U 25. minutu Boateng je pogodio prečku. Ipak, do poluvremena Partizan se stabilizovao i čak par puta pretio, ali to nisu bili ozbiljni pokušaji i na poluvreme se otišlo minimalnim rezultatom u korist domaćina.

U prvom minutu drugog poluvremena zabeležen je prvi šut u okvir gola za Partizan, ali Markovićev šut nije bio naročito opasan. Ali napad koji je usledio jeste bio opasan i rezultirao je golom. Kao i u prvom poluvremenu i u drugom je Santa Klara praktično prvi ozbiljan napad pretvorila u gol. Čak je bio i isti minut – četvrti. Strelac je bio Morita i poveli su Portugalci velikih 2:0.

Srećom, puleni Aleksandra Stanojevića nisu klonuli duhom. Iz prvog sledećeg ozbiljnog napada došli su do gola. Prekid za Partizana, onda je usledila uigrana akcija. Natho je našao samog Šćekića u šesnaestercu, koji je glavom proigrao na drugoj stativi Vujačića, a mladi štoper u 53. minutu zatresao mrežu i vratio Partizan u igru. Veliku šansu imao je Partizan da dođe do 2:2, ali Suma a potom Jojić nisu iskoristili sjajne šanse. Na kraju ostalo je 2:1, rezultat koji svakako više odgovara Portugalcima, ali s obzirom kako su crno-beli igrali nije ni tako loše ispalo što će da jure samo gol zaostatka.

Revanš se igra sledećeg četvrtka u Humskoj, a Partizanu je potrebna pobeda od dva gola razlike za prolaz, a sa minimalnom pobedom izboriće samo produžetak.

Tok meča:

4′ GOOOOLLLLL!!!!!!! Santa Klara već vodi 1:0. Aleksandar Miljković, koji je počeo meč zbog defanzivnih karakteristika, ispustio je Žana Patrika, koji je odlično ubacio u peterac, a između Vujačića i Saničanina našao se Karlos koji je iz blizine matirao Aleksandra Popovića.

25′ Taman kada je delovalo da je Partizan stabilizovao igru, Portugalci su pogodili prečku. I to Boateng, tako da su crno-beli imali dosta sreće.

39′ Prepustili su igru gostima Portugalci, a Partizan još ne dolazi do konkretnije šanse. Najozbiljniji su bili pokušaji posle prekida, preko Saničanina i Rikarda Gomeša, ali bez rezultata.

Poluvreme. Verovatno najslabije poluvreme Partizana u ovoj sezoni. Vodi domaćin 1:0 ranim golom Karlosa, a do poluvremena Partizan nije imao nijednu ozbiljnu priliku, dok je portugalski tim imao i prečku.

46′ Obećavajući početak drugog poluvremena za Partizan. Konačno je upućen šut u okvir gola, ali Marković nije uspeo da zatrese mrežu.

49′ GOOOOLLLLL!!!!!! Prvi ozbiljan napad domaćina u drugom završen je kao i prvi napad u prvom poluvremenu. Golom i Santa Klara preko Morite vodi 2:0

53′ GOOOOLLLLL!!!!!!!! Partizan odmah uzvraća. Sjajno je Birbas Natho izveo slobodan udarac, našao samog Šćekića, koji je glavom gađao Vujačića na drugoj stativi, a mladi štoper zatresao mrežu i momentalno vratio Partizan u igru.

60′ Slobodan udarac za Santa Klaru, bilo je veoma opasno, ali sjajno je intervenisao Popović i ostalo je 2:1.

70′ Velika šansa za Partizan. Suma, koji je ušao umesto Natha, sjajno je prodro i pogodio golmana Pereiru. Na odbijenu loptu natrčao je Marković, ubacio je pred gol liniju, ali Jojić nije uspeo da dođe do nje.

77′ Zanimljiva izmena. Umesto očigledno rovitog Šćekića u igru ulazi veteran Milan Lola Smiljanić.