SK analiza: Sjajni Rikardo i Partizanovih 45 minuta sna

Rikardo
FK Partizan

Crno-bela rapsodija! Partizan je pregazio Spartu, za 24 minuta postigao dva gola i overio plasman u osminu finala Lige konferencije. Konačnih 2:1 (2:0), pred 15.000 raspevanih navijača u Humskoj, potvrdili su da će u martovsku fazu takmičenja mnogo bolji tim.

Odlučio je trener Aleksandar Stanojević da i ovog puta crno-bela ekipa zaigra u prepoznatljivoj formaciji 4-2-3-1. Uz malo iznenađenje, Nemanju Miletića na desnoj strani, svi ostali detalji sublimirali su sliku dominacije Partizana u sjajnom ambijentu beogradskog stadiona. Pitao se samo jedan tim…

Povezano

#related-news_1

Sport klub analizira učinak crno-belog tima u nezaboravnoj februarskoj večeri.

Aleksandar Popović –

Nije imao mnogo posla golman Partizana. Kod gola – skoro bez mogućnosti da reaguje – Hložek je bio isuviše blizu mreži beogradskog tima. Za ostale detalje – reakciju kod prekida, eleganciju, mirnoću i komunikaciju sa saigračima – zaslužio je pohvale.

Nemanja Miletić 7,5

Besprekorna partija Nemanje Miletića na poziciji desnog beka. Maestralno je odradio defanzivne zadatke, neutralizovao napade češkog tima po levoj strani i uspevao bezbroj puta da se nađe ispred kaznenog prostora protivnika. Oprobao je udarac i u prvoj trećini drugog poluvremena, za ovacije navijača za istočne tribine. Pogodak stručnog štaba sa Nemanjom Miletićem na mestu desnog beka!

Igor Vujačić 7

Defanzivna linija Partizana iznela je sa uspehom zadatke u opisu posla. Crno-bela stara boljka – loše reakcije kod prekida i lopti ubačenih sa strane – došla je na naplatu i u finišu meča sa Spartom. Izneo je Vujačić dobar deo posla na svojim plećima, u retkim trenucima videlo se da ima štofa i kod ofanzivnih prekida. Ostao je doduše u ofsajdu kod gola Uroševića u 27. minutu. Štoperska pozicija Partizana imala je odlilčnu komunikaciju sa saigračima iz vezne linije, čiji učinak u konačnom zbiru je bio ubedljiviji i konkretniji.

Siniša Saničanin 7

Solidan posao odradio u tandemu sa Igorom Vujačićem. Pad koncentracije u finišu meča, kod gola Hloužeka, na sreću, nije ostavio traumatičnije poslednice po Partizan. U ostalim detaljima, tokom celog meča, iako nije imao mnogo posla, Saničanin je definisao status pouzdanog šrafa crno-belog tima.

Slobodan Urošević 7

Bespotrebnim prekršajem, uoči jedinog gola Sparte, devalvirao je jednu od boljih partija u crno-belom dresu. Za razliku od ranijih izdanja, Uroševićev učinak bio je vidljiviji u ofanzivnim zadacima – postigao je i gol, poništen zbog ofsajda asistenta Vujačića, uputio je bezbroj upotrebljivih lopti ka Meningu i u kazneni prostor gostiju. Ovaj momak, definitivno, zaslužuje podršku stručnog štaba i navijača Partizana.

Saša Zdjelar 7,5

Još jedna predana i timu posvećena partija Saše Zdjelara. Pretrčao je kilometre, preorao travu u Humskoj, čak i kad nije uspevao da preciznim pasom u igru ubaci saigrače na bočnim, ili centralnim pozicijama blizu gola, uvek kadar da neutrališe bilo kakvu pretnju po odbranu Partizana. Zdjelarova igra, tradicionalno, neatraktivna u oku posmatrača, ali više nego produktivna za ceo tim. Napokon, u visokom ritmu izneo je svih 95 minuta susreta sa Spartom.

Miloš Jojić /do 78/ 7,5

Odradio je muški posao Zeka Jojić na sredini terena. I u trenucima kad je inicijativa Partizana popuštala držao je konce igre i neutralizovao i svaku pomisao Čeha da mogu do ispred kaznenog prostora Aleksandra Popovića. Odlično je izveo korner za 2:0 i sa učinkom asistenta zaokružio vidljiviji deo lepe priče protiv Sparte. Zato i pola ocena više, usput i pohvale za igru tokom 79 minuta beogradskog susreta. Jojićeva forma, od početka sezone, raste kao kvascem nadražena.

FK Partizan

Lazar Marković /do 60/ 7

Imao je veliki prostor ispred sebe, šansu da se istakne, ne i snagu da na najbolji način iskoristi slobodan prostor na desnoj strani napada. Odluka stručnog štaba da povuče Markovića sa terena, posle sat vremena, najbolji je dokaz da ofanzivac i dalje traži sebe. Na sreću crno-belih, Lazar je u saigračima, iz ofanzivne linije, imao najbolje saveznike.

Bibars Natho /do 60/ 7

Ostao je Izraelac, u konačnom zbiru u senci raspoloženijih saigrača, ali je u svakom trenutku bio čovek od poverenja stručnog štaba Partizana. Pokretljiv i posvećen ekipi, radilica svih sat vremena na terenu, odlično je uoči izlaska sa terena u vatru ubacio Lazara Markovića. Desnokrilni napadač, uprkos otvorenom prostoru, izgubio je korak…

Kvinsi Menig /do 78/ 8

Odlično je ušao u utakmicu i zajedno sa Rikardom bio noćna mora Čeha. Beskprekoran na levoj strani, ultraofanzivan, spreman da u svakom trenutku iskoristi i najmanji prostor i zapreti gostima. Kako je utakmica odmicala, Menig je ravnomerno tonuo i nestajao u grotlu Humske. Odlična odluka da napusti teren u 78. minutu. Levokrilni napadač dostigao je već ozbiljan nivo, uklopio se u tim i biće jedan od nosilaca napada Partizana u nadolazećoj seriji prolećnih izazova.

Rikardo Gomeš 8,5

crveni karton u 66. minutu

Perfektnih 45 minuta u režiji Afrikanca. Sa dva gola, više nego efektna, rešio je dileme i utabao stazu crno-belima ka osmini finala. Odlično se snašao u dva pozicije, pobegao odbrani Sparte i uz maestralnu realizaciju potvrdio vrhunsku formu. Pokvario je konačan utisak isključenjem sredinom drugog poluvremena. Ostao je utisak – jeste bio sebilčan, ne i rešen da simulacijom dobije nagradu u vidu najstrože kazne. Česi nisu iskoristili prednost igrača više i zato u konačnom zbiru samo pola ocene manje napadaču Partizana. Bez dileme – junak večeri!

FK Partizan

Nemanja Jović /od 60/ 7

Solidno se uklopio u timske zahteve stručnog štaba i tokom 35 minuta novom energijom, uprkos igraču manje, nivelisao snage na terenu. Odradio posao i zaslužio pohvale.

Marko Jevtović /od 60/ 7

Uspostavio je ravnotežu na terenu i osetio timski duh, u očekivanju susreta sa Crvenom zvezdom. Za nešto više od pola sata u igri, potvrdio da bi u nedelju mogao da dobije veću minutažu u „večitom derbiju“. Nagrađen je i žutim kartonom u poslednjim sekundama susreta.

Nikola Terzić /od 78/ –

Mogao je u finišu da poentira za 3:1, nije se snašao, ali ni zaslužio kritike. Ima vremena da se dokazuje u jačim izazovima, najbitnije da se Partizan domogao naredne runde.

Filip Holender /od 78/ –

Bez konkrentnijeg učinka, zato i bez ocene.

Aleksandar Stanojević 8,5

Bolji scenario, uoči 166. „večitog derbija“, Aleksandar Stanojević nije mogao da režira. Raspucani Partizan ostavio je utisak tima, spremnog da razori i moćnije od sebe… Rano vođstvo od dva gola, pride i treći, opravdano poništen zbog ofsajda, namenilo je redak luksuz stručnom štabu lidera šampionata da rasporedi snage u drugom poluvremenu. Moćni Partizan zasluženo se domogao osmine finala Lige konferencije, uz partiju za priču. Konture ozbiljnog tima i ovacije ekipi, pred gostovanje Crvenoj zvezdi, promovisali su Aleksandra Stanojevića u jednog od junaka dvomeča sa Spartom. Bravo!