Škendija ispala na penale, prošli Ilićev CSKA, Vaduc…

Saša Ilić
Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Odigrani su revanš mečevi trećeg kola kvalifikacija za Ligu Konferencije. Škendija je tek posle penala ispala od švedskog AIK. CSKA koji vodi Saša Ilić, nadoknadio je minus iz Sofije i slavio u Irskoj 2:0 za prolaz u plej-of. Ipak, najveća iznenađenja priredili su Vaduc i Hamrun Spartans.

Partizan je nažalost ispao iz Lige Evrope, tako da će put do grupne faze UEFA takmičenja morati da traži u Ligi Konferencije. Tamo će mu rival biti tim sa Malte Hamrun Spartans.

Malteški tim je u prvom meču na svom terenu poražen od Levskog 1:0. U Sofiji je uspeo da slavi 2:1 posle 90 minuta i to golom Kamenculija u četvrtom minutu nadoknade. Pre toga na 1:1 izjednačio je Cunami u prvom minutu nadoknade, ali Kamenculi je odveo meč u produžetak. Kako nije bilo golova u dodatnih pola sata, odlučivali su penali. A tamo je Levski promašio dva, Spartansi nijedan i došli na korak od evropske jeseni.

Do ovog leta najvećom pobedom Vaduca iz Lihtenštajna smatrala se ona protiv Vojvodine. Ipak, sada su fudbalski „amateri“ napravili korak više i izbacili ekipu iz Superlige Turske. Savladana je Konja 4:2 i obezbeđen plej-of protiv bečkog Rapida, koji je posle produžetka savladao Nefči 2:0.

Iako je u Sofiji poražen 1:0, CSKA Saše Ilića nije klonuo duhom. Već je ekipa verovala i u Irskoj savladala Sent Patriks 2:0 golovima Maurisija i Turicova sa penala u 82. minutu. Za Ligu Konferencije CSKA igra u plej-ofu protiv Bazela.

Posle 1:1 iz Stokholma Škendija je imala sjajnu situaciju na svom terenu. Od 22. minuta vodila je 1:0 golom Hasanija sa penala. Međutim, AIK je u 56. minutu poravnao preko Ajarija. Kako nije bilo golova ni do kraja 90, pa ni do kraja 120 minuta odlučivali su penali. Šveđani su promašili dva, ali Škendija čak tri i AIK je otišao u plej-of gde ga čeka češko Slovačko.

Ostali rezultati: Kizilžar – APOEL 0:0, Rakov – Spartak Trnava 1:0, Kluž – Šahtjor Soligorsk 1:0, Đurgorden – Sepši 3:1, Hapoel Ber Ševa – Lugano 3:1, Petrokub – Fehervar 1:2, Antverpen – Lilestrem 2:0, FCSB – Dunajska Streda 1:0, Panatinaikos – Slavija 1:1, Univerzitatea – Zarja 3:0, Bašakšehir – Breidablik 3:0, Anderleht – PAide 3:0, Aris – Makabi Tel Aviv 2:1, Hibernijans – RFS 1:3, Klaksvik – Balkani 2:2, Sligo Rovers – Viking 1:0, Leh – Vikingur 4:1, AZ Alkmar – Dandi Junajted 7:0, Žil Visente – Riga 4:0, Kišvarda – Molde 2:1, Jang Bojs – KuPS 3:0.