Gent pobedio na stadionu Partizana, žal za prečkom Vujačića

Europa Conference League 21. okt 202121:45 > 23:19 26 komentara
partizan-gent
Starsport/Peđa Milosavljević

Fudbaleri Partizana poraženi su u Beogradu od Genta 0:1 u derbi meču trećeg kola B grupe UEFA Lige konferencije. Crno-beli nastavili crni niz protiv belgijskih klubova u evropskim takmičenjima.

Partizan je izgubio na svom stadionu prvi put još od decembra 2019. godine i posle serije od 39 utakmica.

Belgijanci su se još jednom pokazali kao nerešiva enigma za crno-bele. Nikad Partizan u istoriji evropskih takmičenja nije uspeo da pobedi jednu belgijsku ekipu, a igrao je protiv Standarda, Klub Briža, Anderlehta, Genka i Šarlroa. Sad i Genta.

Gosti su poveli u 58. minut preko Kumsa, koji je iskoristio centaršut tinejdžera Samoisea i pored uspavane odbrane Partizana savladao golmana Popovića.

Najbolju šansu za izjednačenje imali su crno-beli u 87. minutu kas je Igor Vujačić sjajno šutirao, ali je golman gostiju vrhovima prstiju sprečio da lopta završi u golu, umesto toga pogodila je prečku.

SofaScore

Posle ove pobede Gent je preuzeo prvo mesto na tabeli sa maksimalnim učinkom, ima sve tri pobede. Partizan je drugi u grupi sa šest bodova.

Crno-beli su prethodno imali dve identične pobede po 2:0 – protiv Anortozisa na Kipru i Flore u Beogradu. U sledećem kolu Partizan gostuje Gentu, 4. novembra.

Trener Partizana Aleksandar Stanojević odlučio se za sledeći sastav:

Popović – Živković, Vujačić, Saničanin, Obradović – Zdjelar, Šćekić – Marković, Natho, Menig – Rikardo.

U drugom poluvremenu zaigrali su i Holender, Jojić, Urošević, Pantić i Lutovac.

Meč su vodili arbitri iz Škotske na čelu sa Bobijem Madenom.

Fudbaleri Partizana u odličnoj formi su dočekali Belgijance. Nakon remija u Večitom derbiju sa Crvenom zvezdom (1:1) napravili su seriju od šest uzastopnih pobeda bez primljenog gola. Takođe, bili su u seriji od 39 utakmica bez poraza na domaćem terenu u svim takmičenjima. Poslednji poraz doživeli su još u decembru 2019. od kruševačkog Napretka (2:3) u Superligi Srbije.

U ovoj grupu svoj meč već su odigrali Anortozis i Flora. Vodeći gol Kiprane postigao je Miloš Deletić, ali su gosti iz Estonije do kraja meča uspeli da izbore remi (2:2).

Gent's Elisha Owusu, left, is challenged by Partizan's Queensy Menig during the Europa Conference League, group B soccer match Serbia Soccer Europa Conference League
AP Photo/Darko Vojinovic

Tok utakmice

90.+4. Partizan napada, ali još samo minut nade…

91. min – Vujačić je šutirao glavom, ali je golman Genta odbranio

90. min – još pet minuta sudijske nadoknade…

90. min – Jojić je izveo korner, lopta je završila u koneru

87. min – Igor Vujačić sjajno šutira i pogađa prečku, golman odbija u korner… prvi udarac Partizana u okvir gola

87. min – Rikardo, Živković, Jojić… napadaju crno-beli, ali bez konkretnog završetka

86. min – korner za Gent. Urošević uklanja opasnost

85. min – napada Partizan, ima loptu, ali mnikako da uputi udaracu okvir gola

76. min – prve izmene u Gentu, izašli su Kums i Điđi-Ofoe

76. min – peta izmena u Partizanu, Lutovac umesto Šćekića

75. min – hrabra i rizična intervencija Popovića, ali sprečava opasan napad Genta

72. min – Partizan je preuzeo inicijativu, ali još uvek bez prave prilike za gol

65. min – konačno uzbuđenja pred golom Genta, ali je Pantić izblokiran

64. min –  Stanojević pravi trostruku izmenu – izašli su Obradović, Natko i Menig, ušli Urošević, Jojić i Pantić

FK Partizan Aleksandar Popović
Foto FK Partizan Miroslav Todorović

62. min – pritisak gostiju, nova šansa za Čakvetadzea, pa Fortunea, Popović opet brani

61. min – Kapiten gostiju Ođiđi-Ofoe je šutirao pod prečku, Popović ponovo na mestu

60. min – Slobodan udarac za Gent, period loše igre fudbalera Partizana

59. min – GOOOLLL!!! Vode gosti, strelac Kums, centrirao je tinejdžer Samoise, Kums je šutirao glavom i savladao nemoćnog Popovića.

58. min – Holender je zamenio Markovića

58. min – Prvi šut u ovor gola na meču, šutirao je Ođiđi-Ofoe, ali je Popović bio sigran

53. min – sad je Partizan zapretio, Menig je centrirao po zemlji, ali Natho iz povoljne situacije nije dobro zahvatio loptu

50. min – prva šansa u nastavku, srećom Čakvetadze iz dobre pozicije šutira nebu pod oblake

49. min – zvanično je objavljeno da je na tribinama Partizana 9.943 gledaoca

46. min – počelo je drugo poluvreme, bez promena u oba tima

Kraj prvog poluvremena

45+1. min – kraj prvog poluvremena bez šuta u okvir gola

45. min – arbitar iz Škotske produžio je prvo poluvreme za minut

42. min – oprezno, oba tima mnogo više brinu o odbrani svog gola, nego što prete protivniku

33. min – na suprotnoj strani Vujačić je sprečio da Čakvetadze ozbiljnije zapreti golu Partizana

Gent's Joseph Okumu, right, is challenged by Partizan's Ricardo Gomes during the Europa Conference League Serbia Soccer Europa Conference League

32. min – prekršaj nad Rikardom, prilika da se lopta ubaci u 16 metara gostiju, ali bez opasnosti po gol Genta

25. min – Marković je pokušao da se izbori za bolju poziciju, ali nije uspeo da ozbiljnije zapreti odbrani gostiju

Partizan's Lazar Markovic, right, is challenged by Gent's Sven Kums during the Europa Conference League Serbia Soccer Europa Conference League

21. min – prva ozbiljnija prilika za Partizan, ali je Rikardo bio neprecizan

9. min – Rikardo nije iskoristio dobar napad crno-belih

5. min – U kaznenom prostoru Partizana u duelu su se našli Obradović i Ođiđa-Ofoe. Napadač gostiju je pao, ali je umesto penala dobio žuti karton za simuliranje

3. min – Fortuna je prvi zapretio odbrani Partizana, ali je bio neprecizan

01. min – Meč je počeo