Minimalac Partizana za revanš u Slovačkoj

Europa Conference League 22. jul. 202120:57 > 22:5722 komentara

Igrači Partizana savladali su Dunajsku Stredu 1:0 u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencije pred oko 10 hiljada gledalaca na stadionu u Humskoj.

Gol odluke postigao je Lazar Marković u 20. minutu posle odličnog šuta sa ivice šesnaesterca. Partizan je prikazao odličnu igru posebno u prvom poluvremenu. Propustili su crno-beli mnogo prilika, posebno Rikardo, koji je četiri puta bio u izglednim situacijama, kao i Pantić i Jojić.

U nastavku su crno-beli nastavili u istom tempu, kada je Jović u dva navrata bio neprecizan. Od 60. minuta ritam je pao, nije Partizan bio toliko agresivan. Imao je priliku Natho u 70. minutu, ali i to je možda i igrač utakmice, golman Jedlička, zaustavio. Do kraja više nije bilo promena rezultata.

Meč su obeležila i prepucavanja navijača Partizana posebno u prvih 45 minuta. Sa Istoka je tražena ostavka uprave i vređan je predsednik Republike Srbije, dok su sa južne tribine to pokušali da nadglasaju.

Revanš utakmica je na programu u Slovačkoj za sedam dana.

Tok meča – uživo:

2. minut: Velika šansa za Danila Pantića!“ Posle sjajne akcije Jovića i Rikarda, Pantić je izašao pred golmana gostiju, ali je ovaj sjajno intervenisao.

4. minut: Prilika i za Vujačića. Šutirao je preko gola, posle gužve u kaznenom prostoru Slovaka.

7. minut: Prvi pokušaj igrača Dunajske Strede. Pored gola je šutirao Šafer.

10.minut: Taivo šutira iskosa sa leve strane, Stojković je na mestu.

12. minut: Odlična akcija po desnoj strani Miljkovića. Odlično je dodao loptu do Rikarda, koji je imao mnogo vremena da se namesti, ali mu je šut sa sedam metara odbranio golman Jedlička.

15. minut: Zanimljivo je i na tribinama. Sa Istoka se čuju uvrede na račun predsednika Republike Srbije i uprave Partizana, na južnoj tribini se trude da ih nadglasaju navijačkim pesmama.

18. minut: Atraktivan pokušaj Rikarda posle centaršuta Uroševića odlazi pored gola.

20. minut: Lazar Marković sjajnim udarcem po zemlju posle dodavanja Uroševića dovodi Partizan u apsolutno zasluženo vođstvo.

22. minut: Dobra akcija Jojića i Vujačića posle slobodnog udarca, šut štopera odlazi preko gola Slovaka.

28. minut: Treća prilika za Rikarda. Glavom šutira pored gola posle dobro centaršuta Jojića.

33. minut: Miljković šalje loptu preko gola posle dodavanja Jojića.

35. minut: Rikardo se odlično okreće u šesnaestercu, šutira, ali Jedlička je na mestu.

39. minut: Traje navijački „rat“ između pristalica Partizana.

41. minut: Fabri šutira visoko iznad gola Stojkovića.

44. minut: Jojić slabo šutira iz odlične situacije, Jedlička lagano zaustavlja udarac.

45+1 minut: Kraj poluvremena. Odlična igra Partizana, šteta što crno-beli nisu bili precizniji. Mogli su sa mnogo većom prednošću da odu na poluvreme.

46. minut: Počelo je drugo poluvreme.

51. minut: Veliki promašaj Jovića. Poigravao se mladi napadač, na kraju dobro intervenisao Jedlička.

53. minut: Rikardo preko gola glavom posle centaršuta Miljkovića.

56. minut: Ponovo Jović propušta veliku priliku. Izblokirali su ga igrači Dunajske Strede.

58. minut: Izblokiran šut Jojića, Urošević šalje loptu visoko preko gola.

60. minut: Umesto Jovića ulazi Natho.

65. minut: Mirniji period utakmice. Žuti karton za Miljkovića.

69. minut: Dobar prodor Brunetija, odlična intervencija Saničanina.

71. minut: Odličan šut Natha, ponovo brani Jedlička, natrčava na loptu Rikardo, ali opet češki golman na mestu.

74. minut: Umesto Markovića na terenu je Holander, umesto Jojića ulazi Šćekić.

83. minut: Potpuno je pao ritam meča. Lopta uglavnom u posedu Slovaka.

90. minut: Mladi Marko Milovanović menja Rikarda, igraće se još pet minuta.

90+5 minut: Kraj meča. Ostalo je 1:0 za Partizan.