Poraz Partizana u Talinu i povreda Markovića

Europa Conference League 25. nov 202118:24 > 18:32 39 komentara
Flora, Partizan
FK Partizan

Fudbaleri Partizana poraženi su u Talinu na gostovanju Flori u meču petog kola Lige konferencije.

Flora je slavila minimalnim rezultatom, a jedini gol postigao je Martin Miler.

Veća muka za Aleksandra Stanojevića je povreda ramena Lazara Markovića.

Nije Partizan imao konkretne prilike tokom prvog poluvremena. Najzanimljivije je tokom ovog dela meča u nekoliko navrata bilo pred golom crno-belih.

U samom finišu prvog poluvremena, Urošević je zbog puknute arkade morao da napusti teren, a Flora je odlično umela to da iskoristi i preko Milera je došla do vođstva u 44. minutu.

Bolje prilike je Partizan stvarao u nastavku kada je Stanojević izvršio četvorostruku izmenu, ali nisu crno-beli uspeli da nađu put do mreže.

Finiš meča obeležila je i povrada Lazara Markovića koji je morao da napisti teren nakon nezgodnog pada u kome se dočakao na rame. Partizan je tako deset minuta na kraju igrao sa deset igrača jer je pre Markovićeve povrede Stanojević izvršio svih pet izmena.

Partizan ostaje na sedam bodova na drugom mestu na tabeli, Gent sa utakmocom manje ima 10, a Flora je sada nakon prve pobede u takmičenju treća sa pet bodova. Anartozis, sa četiri meča ima dva boda.

Partizan 9. decembra igra poslednje kolo grupne faze. U Humsku dolazi Anartozis.

Flora - Partizan
SofaScore

Tok meča:

90′ – Igraće se šest minuta nadoknade

88′ – Našao se Miletić u prilici čim je igra nastavljena, ali je neprecizan

85′ – Nezgodno je pao Marković nakon jednog skok duela, udario je i glavom, ali se drži za rame, bandažirano je Markoviću rame i on je napustio teren. Partizan ima igrača manje jer je Stanojević već izvršio sve izmene

84′ – Sve je manje vremana za Partizan u ovom meču, ali crno-beli ne odustaju

75′ – Poslednja izmena u Partizanu, Gomeš je izašao Milovanović je na terenu

74′ – Miljković je sve uradio kako treba, ali golman domaćih odlično zatvara svoj gol

71′ – Zakasnio je Gomeš, bio je sam pred golmanom, ali zafalilo mu je pola koraka da on bude prvi na lopti

70′ – Partizan je sve aktivniji ispred gola Flore. Ubacio je Marković lepu loptu pred gol, ali prejaku

65′ – Lepo pritiska Partizan, Marković u dva navrata probija ali nema završnice

56′ – Četvorostruku izmenu pravi trener Partizana. Na teren će Lazar Marković, Lazar Pavlović, Miloš Jojić i Aleksandar Lutovac. Izašli su Pantić, Menig, Šćekić i Jović

51′ – Žuti karton za Jovića zbog simuliranja faula

50′ – Dobar pokušaj Pantića iz daljine, ali spreman je bio golman domaćih

FK Partizan

44′ – GOL – Loša rekcija odbrane Partizana, Miler je ostao sam i matirao je Popovića za vođstvo Flore 1:0

43′ – Moraće Urošević da izađe, snažno je ušao u duel sa Lilardom i pukla mu je arkada, uz to je dobio i opomenu od sudije koji podseća da mu je ovo već drugi faul u kratikom periodu

39′ – Već treći put je Miler u situaciji da dobro šutira, Miljković je zasmetao u poslednji čas, Popivić je dobro pratio akciju. Ostaje 0:0

28′ – Menig je došao do lopte, centrirao je, ali nisu se izborili Gomeš i Jović sami u kaznenom prostoru

27′ – Pripretio je Jović, ali pravo u golmana

26′ – Odlično je reagovao golman Flore u dva navrata u kratkom periodu. Danilo Pantić je izveo korner, potom Miletić pretio glavom na tri metra od gola, a na odbitak je naleteo Nemanja Jović i pogodio je jednog igrača u bloku.

17′ – Ne dozvoljava Flora da bude stavljena u potčenjeni položaj. Urošević je zasmetao domačim igračima da ugroze Popovića

11′ – Napada Partizan, ali za sada jalovo

9′ – Pogrešio je Saničanin, Aliku je uspeo da šutira sa oko 20 metara, ali je izblokiran

4′ – Meč je počeo. Teren je poprilično natopljen vodom, jer dva sata pred meč kiša u Talinu ne prestaje da pada. Partizan ima podršku jedne manje grupe navijača sa tribina