Rikardo sa dva gola izbacio Spartu i dobio crveni karton

Europa Conference League 24. feb 202220:37 > 25. feb 2022 10:31 11 komentara
Rikardo partizan-sparta-123050 Natko
Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Fudbaleri Partizana plasirali su se u osminu finala UEFA Lige konferencije pošto su u revanš meču plej-ofa nokaut faze pobedili u Beogradu tim Sparte sa 2:1. Crno-beli su pobedili i u prvoj utakmici u Pragu i potpuno zasluženo se plasirali u osminu finala najmlađeg evropskom klupskog takmičenja.

Povezane vesti

Ekipa Aleksandra Stanojevića prikazala je odličnu igru, pogotovo u prvom poluvremenu kad je povela sa 2:0 golovima Rikarda u sedmom i 24. minutu.

Prvi gol dao je na asistenciju Zdjelara, drugi udarcem glavom nakon kornera Miloša Jojića.

Mogao je Partizan i do ubedljivije pobede, potpuno je nadigrao goste iz Češke. Utešni gol za Spartu postigao je Hložek u 85. minutu.

Jedina mrlja na ovaj veliki uspeh je crveni karton najboljeg igrača utakmice Rikarda i on neće moći da igra u narednom meču.

Strelac oba gola za Partizan isključen je u 66. minutu jer je bugarski sudija procenio da je simulirao faul prilikom napada na gol Sparte.

Na kraju su navijači crno-belih, njih oko 16.000 (tačno 15.864), aplauzima ispratili fudbalere Partizana sa stadiona u Humskoj.

SofaScore

Partizan je nastavio sa odličnim rezultatima na proleće i u dobrom raspoloženju čeka predstojeći Večiti derbi sa Crvenom zvezdom u nedelju na stadionu “Rajko Mitić”.

Aleksandar Stanojević partizan-sparta-123723

Crno-beli su u seriji od sve četiri pobede u nastavku sezone, uz ukupnu gol-razliku 7:1. Pored dva trijumfa nad Spartom (2:1, 1:0), ostvarili su dve pobede u Superligi Srbije, savladali su u Nišu tim Radničkog sa 2:0, kao i njihovog imenjaka iz Kragujevca istim rezultatom u Beogradu.

Stanojević je u revanšu protiv Sparte izveo sledeći sastav:
Popović – Miletić, Vujačić, saničanin, Urošević – Jojić, Natko, Zdjelar – Marković, Rikardo Gomeš, Menig.
Na klupi Partizana su Stevanović, Holender, Pavlović, Baždar, Živković, Ostojić, Milovanović, Terzić, Jović, Lutovac i Smiljanić.

Miloš Jojić partizan-sparta-123720
Pedja Milosavljevic/STARSPORT (Miloš Jojić)

Trener Sparte Pavel Vrba odlučio se za sledećeh 11 igrača:

Holec – Vajsner, Panak, Vitik, Hancko – Saček, Krejči – Haraslin, Hložek, Pešek – Čvančara.

Revanš Vrbi za eliminaciju 2018.

Trener gostiju Pavel Vrba bivši je selektor Češke. On je kao trener jednom eliminisao Partizan iz Evrope. Bilo je to u sezoni 2017/18. Tada je u prvoj rundi nokaut faze Lige Evrope Viktorija Plzen igrala u Beogradu nerešeno 1:1, a u revanšu u Češkoj pobedila 2:0. Sad su mu se crno-beli revanširali punom merom.

Photo/Michal Kamaryt (CTK via AP Images) – Pavel Vrba

Za crno-bele su tada igrali neki fudbaleri koji i sad nose dres Partizana poput Uroševića, Zdjelara, Miletića, Jevtovića…

Tok meča:

94′ Kraj utakmice, Partizan je zasluženo u osmini finala Lige konferencije.

94′ Žuti karton i za Jevtovića

93′ Pljušte žuti kartoni, opomenut je i igrač Sparte Vajzner

92′ Žuti karton za Holendera

91′ žuti karton za golmana Popovića zbog odugovlačenja igre

90′ Igraće se još četiri minuta

90′ Terzić je bio u velikoj prilici, ali nije najbolje reagovao

85′ Žuti karton za Uroševića

85′ Gol! Sparta je smanjila rezultat na 2:1, Stanojević ljut

78′ Mladi Terzić zamenio je Jojića

75′ Jojić je izveo slobodan udarac, lopta je otišla pored gola

69′ Odlična kontra Meniga, ali je šutirao pored gola, lako je moglo da bude 3:0

66′ Partizan je ostao sa igračem manje. Bugarski sudija je isključio Rikarda, dao mu je drugi žuti odnosno crveni karton zbog similiranja u napadu, kada je pao u šesanestercu Sparte.

59′ mogao je Partizan do trećeg gola, šutirao je kapiten Lazar Marković iskosa sa desne strane, ali je golman Sparte odbranio

50′ Česi su krenuli mnogo hrabrije u drugo poluvreme, ali Partizan ima ogromnu prednost

48′ Žuti karton za igrača Sparte Čančvaru

47′ Žuti karton dobio je Nemanja Miletić

46′ Počelo je drugo poluvreme. Jedna promena u timu Sparte: Minčev je zamenio Pešeka

45+1 kraj prvog poluvremena. Fudbaleri Partizana odlaze na odmor sa 2:0, sasvim zasluženo, odlično je tim Aleksandra Stanojevića odigrao prvi deo meča.

45′ prvo poluvreme produženo je za minut

Lazar Marković partizan-sparta-123722
Pedja Milosavljevic/STARSPORT (Lazar Marković)

43′ oslobodili su se Česi pritiska, počeli su da prete, ali za sada Popović nije morao da reaguje

41′ Partizan je objavio da 5.200 dečaka i devojčica sa „dečije tribine“ iz čitave Srbije bodre crno-bele

35′ Bugarski sudija Georgi Kabakov pokazao je žuti karton igraču gostiju Krejčiju

32′ dobra akcija Meniga, želeo je da uposli Markoviću, ali je lopta izbačena u korner

27′ poništen gol Uroševića, zbog ofsajd pozicije Vujačića

Rikardo Partizan v Sparta Praha-UEFA Conference League Play-Off

24′ GOOOLLLLL!!!! 2:0 za Partizan! Jojić je izveo korner, a Rikardo udarcem glavom matirao golmana Čeha

22′ obećavajući napad Partizana išao je preko Meniga i Natka, ali je blokiran udarac Rikarda

14′ Prvi put su zapretili Česi, ali nije bilo opasnosti po gol Popovića

10′ Golman Sparte Holec sprečio je novi pogodak Partizana, odbrambeni igrači gostiju delu smušeno

Rikardo partizan-sparta-123046

07′ GOOOOLLLLLL! Partizan je poveo golom Rikarda! Odlično ga je uposlio Zdjelar! Zasluženo vođstvo crno-belih!

05′ Rikardo je dobio žuti karton

03′ Lazar Marković za sada najviše preti sa desnog krila

01′ Ima i čeških navijača

01′ navijači Partizana napravili su vatromet oko stadiona u Humskoj. Svi zajedno navijaju od prvog minuta. Navijanje se vodi sa juga, prate i istok i zapad i sever!

01′ – počela je utakmica