Partizan ostvario cilj: Remi u Sočiju

Europa Conference League 5. avg 202119:54 > 20:22 32 komentara
Lazar Marković
FK Partizan/Miroslav Todorović

U prvom susretu trećeg kola kvalifikacija za Ligu konferencije Partizan je u Sočiju odigrao 1:1 i ostvario prevashodan cilj da ostane neporažen.

Prvu veliku šansu imao je Partizan, kada je Lazar Marković pri pokušaju centaršuta pogodio prečku u petom minutu. Međutim, do poluvremena iako je delovalo da je Partizan ravnopravan, Soči je ipak stvorio bolje šanse. Prvo je Popović Terekovu odbranio čistu situaciju jedan na jedan, a potom je hrvatski napadač Dugandžić, gotovo na isti način kao i Marković, pogodio prečku.

Posle poluvremena bez golova delovalo je da će Partizan prilično lako uspeti da zatvori utakmicu i da ima sigurnih 0:0. I baš u tom intervalu kada se malo šta događalo došlo je do prilično kontroverzne situacije. Vujačić je u 66. minutu faulirao Tarekova blizu šesnaesterca, ali je glavni sudija dosudio prvo slobodan udarac na ivici šesnaesterca. Na snimku se takođe videlo da je prekršaj van kaznenog prostora, ali pomoćni sudija je intervenisao i ukazao glavnom da je prekršaj napravljen unutar šesnaesterca. Kako nema VAR u ovoj fazi sudija je morao da posluša pomoćnika i dosudio je penal, koji je realizovao Noboa.

Ipak, Partizan je relativno brzo reagovao. Već posle sedam minuta stiže do izjednačenja. Odlično je prodro Marković, usledio je još bolji centaršut a na pravom mestu sam kao duh Rikardo Gomeš koji rutinski trese mrežu i donosi izjednačenje. Do kraja nije bilo više ni golova, ni prilika, tako da je Partizan i u šestoj utakmici ove sezone ostao neporažen.

Revanš je na programu za nedelju dana u Humskoj, a ko pobedi u plej-ofu će igrati protiv pobednika dvomeča Santa Klara – Olimpija.

Tok meča:

5′ Prva velika situacija pred golom Sočija. Lazar Marković je pokušao da centrira, ali je lopta otišla ka golu i završila na prečki.

12′ Preti i Soči. Cagalkov je dugo vodio loptu, niko mu nije prišao i na kraju se odlučio za šut sa distance, ali je Popović bio oprezan i odbranio.

17′ Velika greška odbrane Partizana, sam je na levoj strani ostao Tarekov, koji je imao izuzetno povoljnu poziciju, ali je sjajno intervenisao Popović.

26′ Poput Markovićevog pokušaja iz rane faze meča sada je hrvatski internacionalac Dugandžić na isti način, prilično slučajno, pogodio prečku gola Partizana.

Poluvreme. Posle prvih 20-ak minuta u kojima se imalo šta videti, po jedna prečka na obe strane, nekoliko dobrih prilika na obe strane, od kojih najbolja ona koju je imao Terekov, ali je Popović sjajno odbranio. Na kraju 0:0 posle prvih 45 minuta.

49′ Prva opasnija situacija je pred golom domaćina. Posle centaršuta Natha lopta je u opštem karambolu pogodila jednog od igrača Sočija. Crno-beli su tražili igranje rukom i penal, ali sudija se nije sa tim složio.

66′ GOOOOLLLL!!!!! Soči vodi. Posle jednog duela između Tarekova i Vujačića glavni sudija prvo je dosudio slobodan udarac na ivici kaznenog prostora, što je snimak i potvrdio. Međutim, na intervenciju pomoćnika koji je ukazao da se prekršaj dogodio unutar kaznenog prostora, dosuđen je penal koji je u gol pretvorio Noboa.

73′ GOOOOLLLL!!!!!! Nije dugo trebalo Partizanu da uzvrati. Sjajan prodor Lazara Markovića po desnoj strani, posle kojeg je usledio još bolji centaršut. Lopta je išla na drugu stativu, na peterac, gde se našao sam Rikardo kome nije bilo teško da plasira loptu u gol.

74′ Momentalno Stanojević vrši trostruku izmenu. Izašli su Marković, Pantić i Natho a ušli su Holender, Lutovac i Jojić

90′ Izlazi Rikardo Gomeš ulazi Marko Milovanović