Vojvodina slavila u Litvaniji

Europa Conference League 22. jul 202119:26 > 19:27 1 komentar
FK Vojvodina
Foto FK Vojvodina

Vojvodina je napravila veliki korak ka plasmanu u treće kolo kvalifikacija za Ligu konferencije. Novosađani su savladali u prvom meču na gostovanju litvanski Panevezis 1:0.

Gol odluke postigao je kapiten Nemanja Čović u 70. minutu. Zakucao je loptu šutem iskosa sa desne strane pod prečku. Prednost su do kraja meča crveno-beli rutinski sačuvali.

U prvom poluvremenu viđena je ravnopravna igra. Domaći su u 34. minutu pogodili stativu preko Elivelta, dok su za Vojvodinu najbolje prilike propustili Čović i Kovačević u 42. minutu.

U nastavku do gola nije bilo velikih prilika. Zukiću je u 75. minutu poništen gol zbog ofsajda. Domaći su u finišu pretili preko rezerviste Kapnidisa, ali skor se nije menjao.

Revanš meč je na programu u Novom Sadu za sedam dana.