Gol Krunića u pobedi Milana, Milenković strelac u Firenci

Fudbal 7. mar. 202117:05 > 17:10
Rade Krunić
Marco Luzzani/Getty Images

Fudbaleri Milana pobedili su u gostima Veronu 2:0 u meču 26. kola italijanske Serije A.

Ekipa Stefana Piolija došla je do trijumfa iako u timu nije bilo Ibrahimovića, Mandžukića, Rebića i Ernandesa.

Milan je pretio od početka, a do prednosti je došao u 27. minutu. Strelac gola bio je Rade Krunić iz slobodnjaka. Veznom fudbaleru Bosne i Hercegovine to je bio prvi gol ove sezone u Seriji A.

U 50. minutu prednost rosonera povećao je Diogo Dalo. Mladi Portugalac postigao je prvenac u italijanskom prvenstvu.

Pokušavao je trener Ivan Jurić da izmenama promeni nešto u igri Verone, ali promene rezultata nije bilo.

Milan je drugi na tabeli sa 56 bodova, tri manje od vodećeg Intera, koji ima i meč manje. Verona je na osmom mestu sa 38.

Duel Fiorentine i Parme završen je bez pobedika – 3:3. Ekipa iz Firence je bod osvojila zahvaljujući autogolu Jakoponija u četvrtom minutu sudijske nadoknade.

Fiorentina je povela u 28. minutu preko Martinesa, ali je Parma izjednačila u 31. kada je Kucka pogodio sa bele tačke. Do kraja poluvremena prednost domaćima vratio je Milenković, golom u 42. minutu. Bio je to treći gol srpskog internacionalca u Seriji A ove sezone.

U drugom poluvremenu Parma je došla do preokreta golovima Kurtića u 72. i Mihaila u 90. minutu. Ipak, na nesreću gostiju, u trećem minutu nadoknade D’Aversa je dobio direktan crveni karton, a onda je Jakoponi postigao autogol.

Fiorentina je 14. na tabeli sa 26 bodova. Parma je na 19. mestu sa 16.

Ekipa Krotone je na svom terenu pobedila Torino sa ubedljivih 4:2.

Prednost domaćima doneo je Simi sa bele tačke u 27. minutu, da bi Mandragora izjednačio u 45.

Ipak, u drugom delu utakmice Krotone je nadigrao rivala. Simi je ponovo bio strelac u 54. minutu za novo vođstvo domaćih, da bi na 3:1 povisio Reka. Sanabrija je postigao drugi gol za Torino na utakmici u 84. minutu.

Uzbudljivo je bilo u nadoknadi vremena. U trećem minutu je Rinkon isključen zbog drugog žutog kartona. Domaći su iskoristili brojčanu prednost, pa je Unas postavio konačni rezultat u četvrtom minutu.

Krotone je ostvario prvu pobedu posle sedam vezanih poraza. I dalje je na začelju tabele sa 15 bodova. Torino je na 18. poziciji sa 20.