Slavili Roma, Bešiktaš, Apoel i Ajaks, Zenit "za dlaku"

Europa League 23. feb 201720:58 > 21:03
Maurizio Lagana, Getty Images Sport

Pet veoma zanimljivih mečeva pratili smo u Ligi Evrope u terminu od 19 časova.

Nakon remija bez golova u Varšavi, Ajaks je minimalnom pobedom pred svojim navijačima uspeo da obezbedi plasman u šesnaestinu finala.

Gol vredan plasmana u narednu rundu takmoičenja za Ajaks je postigao Nik Virgever u 49. minutu.

Roma neće imati prblem da preoboli poraz od Viljareala jer Viljarealu jedan gol nije bio dovoljan da nadoknadi četiri gola zaostatka. Jedini gol na meču postigao je Rafael Bore, a Roma je meč završila sa igračem manje jer je dva žuta kartona dobio Antonio Rudiger.

Bešiktaš je i u drugom meču slavio protiv Hapoel Ber Šive. U revanšu je bilo 2:1 pa turski šampion u narednu fazu takmičenja ide ukupnim rezultatom 5:2.

Abubakar je Bešiktašu doneo prednost već u 17. minutu i to je bilo sve u prvih 45 minuta. Njukaeme je izjednačio u 64. minutu da bi pobedu i revanšu doneo Tosun golom u 90. minutu susreta.

Zenit je u poslednjem minutu meča ostao bez plasmana u naredno kolo i pored poebde od 3:1.

Đulijano u 24, Dzjuba u 72. i Đulijano u 78. minutu doneli su Zenitu rezultat koji ih je vodio u šesnaestinu finala, ali je Telin bio precizan u 90. minutu i tako plasman dalje doneo Anderlehtu koji je u prvom meču slavio 2:0 i ovaj gol im je bio sasvim dovoljan.

Apoel je uspeo da iskoristi dva gola postignuta u gostima i eliminiše Atletik Bilbao nakon poebde od 2:0.

U prvom meču je slavio Atletik 3:2, ali se pokazalo da to nije dovoljno. Golove za pobedu Apoela postigli su Storiu i Đaniotas, a obe ekipe su meč završile sa dsetoricom igrača.

Grčka ekipa nastavila je seriju mečeva bez poraza na svom terenu i sada su neporaženi na 31 utakmici koju su odigrali pred svojim navijačima.

Strelac prvog gola za Apoel dobio je drugi žuti karton u 65. minutu, da bi i Bilbao ostao sa igračem manje, ali u prvom minutu nadoknade kada je drugi žuti dobio Ituraspe.