Mhitarijan ispunio obećanje dato Đorkaefu

Europa League 25. maj 201712:25 > 12:41
Shaun Botterill, Getty Images

Jermenski ofanzivac Henrik Mhitarjan bio je strelac drugog gola u pobedi Mančester Junajteda protiv Ajaksa u finalu Lige Evrope, čime je ispunio davno zacrtani cilj, a to je da dođe do nekog evropskog trofeja.

Mhitarijan je u 48. minutu postavio konačan rezultat finala u Stokholmu (2:0), posle čega je Junajted došao do jedinog evropskog trofeja u riznici koji mu je nedostajao.

Čestitke su počele da pristižu sa svih strana, a Henriku Mhitarijanu je čestitao i bivši francuski reprezentativac jermenskog porekla Juri Đorkaef. On je na Tviter postavio sliku sa Mhitarijanom, još dok je fudbaler Junajteda bio dečak, a podsetio ga je i na davno dato obećanje.

„Tada si mi rekao da ćeš i ti osvojiti ‘Kup’, zaslužio si ga prijatelju“, napisao je Đorkaef, koji je bio prvak sveta sa Francuskom 1998, ali i osvajač Kupa UEFA iste godine sa Interom i Kupa pobednika kupova sa PSŽ, dve godine ranije.

„Hvala ti Juri. Kao da je juče bilo kada je urađena ova fotografija. Sada ostvarujem ciljeve, kao ti nekada“, odgovorio je Mhitarijan prijatelju posle čestitke.

28-godišnji Henrik Mhitarijan je pre dolaska u Mančester Junajted igrao u Borusiji iz Dortmunda, gde je osvojio Superkup Nemačke, sa ukrajinskim Šahtjorom je tri puta osvajao duplu krunu, a pre toga je igrao i za Metalurg i jermenski Pjunik, sa kojim je četiri puta bio šampion.