Crvena zvezda ubedljiva, 3:0 za miran put na Maltu

Europa League 29. jun 201720:27 > 22:33
FK Crvena zvezda

U meču prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope Crvena zvezda na stedionu Rajko Mitić dočekala je Florijanu i slavila sa 3:0.

Crveno-beli su u prvom meču ove sezone slavili sa 3:0 protiv Florijane.

Dva gola postigao je Ričmond Boaći, a jedan Slavoljub Srnić.

Crvena zvezda je do pobede došla zasluženo, konstantnim pritiskanjem rivala, ali im je olakšala i činjenica da je Florijana igrala sa deset igrača celo drugo poluvreme.

Poveli su Beograđani sa bele tačke preko Boaćija u samom finišu prvog poluvremena, da bi još dva gola postigli u završnici meča, oba nakon kornera i loše reakcije golmana.

Revanš je za sedam dana na Malti.

Crvena zvezda prvi ovosezonski meč započinje u sledećem sastavu:

Manojlović – Stojković, Frimpong, Savić, Anđelković – Donald, Le Talek – Srnić, Rikardinjo, Milić – Boaći.
Klupa: Kahriman, Račić, Pavkov, Milijaš, Adžić, Gobeljić, Vučićević.

Florijana: Aber – Baldakino, Pepe, Ruiz, Enrike – Pisani, Najar, Kjeza – Fontanela, Varela, Vela.

Tok meča:

Prvu ozbiljniju priliku imali su gosti. U devetom minutu šut iz daljine, sa oko 30 metara, dobro je odbranio Manojlović, a lopta je čak „kačila“ i stativu.

Boaći se sa druge strane izborio za loptu na ivici kaznenog prostora Florijane, ali je izostala realizacija. Ipak, ovaj šut Boaćija kao da je bio znak i za ostale igrače trenera Milojevića da izvrše pritisak na rivala.

Zvezda pritiska rivala, ali jedinu izglednu priliku do 23. minuta imao je ponovo Boaći. Ipak, mreža je ostala mirna.

Igra se 25. minut – Solidan napad Zvezde preko leve strane, Milić je pokušao glavom, ali preko gola.

Stojković je imao dobru priliku u 37. minutu, ali je golman gostiju bio na mestu. Nedostaje Zvezdi pas u prostor, nedostaje realizacija, ali želja je ono što se svakako jasno vidi na terenu.

Napadala je Crvena zvezda po sredini, sa leđa je fauliran Nemanja Milić, a sudija nije oklevao – direktan crveni karton Ruizu i penal za Crvenu zvezdu.

Boaći je postigao siguran gol sa bele tačke za vođstvo crveno-belih na kraju prvog poluvremena.

Počelo je drugo poluvreme u kome Crvena zvezda nastavlja u istom ritmu, ali rasterećenije zbog vođstva i igrača više.

Ne dešava se mnogo toga na početku drugog poluvremena. Beograđani vrše pritisak, ali izostaju dobre prilike da se dođe do ubedljivijeg vođstva.

Florijana se sa igračem manje povukla i brani se praktično sa svime što ima na terenu, a napadi kroz sredinu ne prolaze za domaćina.

78. minut – Milijaš je izveo korner, a u šesnaestercu se najbolje snašao Slavoljub Srnić koji je sjajno reagovao nakon loše intervencije golmana Florijane koji je boksovao loptu praktično Srniću na glavu.

U 85. minutu Crvena zvezda je tražila penal zato što je nakon šuta Milijaša jednog od igrača Florijane lopta pogodila u ruku, ali sudija je dobro procenio da nije bilo razlga da se dosudi novi penal jer je ruka bila uz telo.

Samo nekoliko minuta pre kraja meča, Boći je postigao svoj drugi gol, a treći za Crvenu zvezdu u ovom duelu.

Ponovo je za Florijanu bio koban korner. Izveo je udarac iz ugla Milijaš, golman je ponovo loše reagovao a lopta je stigla do Boaćija koji je bez problema poslao u mrežu.