LE: Laciju goleada, Nica protunjala kroz Varegem

Europa League 14. sep 201723:21 > 23:24
Marco Rosi/Getty Images

Fudbaleri Lacija pobedili su Vitese na gostovanju u jednoj od najzanimljivijih utakmica prvog kola Lige Evrope koja je odigrana u okviru grupe K.

Domaći tim je dva puta vodio, ali su Rimljani oba puta uspeli da se vrate, a odlučujući pogodak postigao je Alesandro Murđa u 75. minutu.

Prethodno su strelci za Vitese bili Tim Matavž i Brajan Linsen, dok su na drugoj strani golove postigli Marko Parolo i Ćiro Imobile.

U drugoj utakmici iste grupe, Nica je upisala ubedljiv trijumf na gostovanju Zulteu sa 5:1. Francuski klub je pobedu praktično obezbedio u prvih pola sata, pošto je dvostruki strelac do tada bio Alasan Plea, a gol je postigao i Dante. Aron Leja je vratio nadu Zulteu u prvom minutu drugog poluvremena, ali su potom Alan Sen-Maksim i Mario Baloteli kompletirali trijumf gostiju.

Ubedljiv trijumf upisao je i Sosijedad, koji je na „Anoeti“ pobedio Rozenborg sa 4:0. Dijego Ljorente bio je dvostruki strelac za tim iz San Sebastijana, David Surutusa je postigao jedini preostali gol, pošto je svoju mrežu pogodio Jorgen Skjelvik.

U drugom meču grupe L, Zenit je deklasirao Vardar u Skoplju sa 5:0.

Matthias Kern/Bongarts/Getty Images

Sigurna je bila i Steaua, koja je sa 3:0 pobedila Viktoriju Plzenj. Dva gola za rumunski klub postigao je Konstantin Budesku, od toga jedan iz penala, a Denis Albec je postavio konačan rezultat u 73. minutu.

Hapoel Ber Ševa je u istoj grupi (G) na svom terenu slavio protiv Lugana sa 2:1, a strelci sva tri gola bili su domaći igrači. Dan Ajnbinder je doveo Izraelce u vođstvo u drugom minutu, da bi Šir Cedek iz penala na isteku prvog sata igre povisio na 2:0, a sedam minuta kasnije isti igrač je postigao i autogol.

U grupi J, Estersunds je pobedio Zorju na gostovanju sa 2:0, a oba gola postignuta su u drugom poluvremenu. Strelci su bili Saman Godos i Alhaji Gero.

Drugi duel, između Herte i Atletik Bilbaa, završen je bez golova.

Ostala je još grupa I, u kojoj je Olimpik iz Marseja pobedio Konjaspor sa 1:0, golom Adila Ramija u 48. minutu, a Vitorija Gimareš i Salcburg igrali 1:1. Pedrao je doveo domaći tim u vođstvo u 25. minutu, da bi Valon Beriša izjednačio za šampiona Austrije u poslednjem minutu prvog poluvremena.