LE: Partizan poveo, Viktorija do 1:1 posle ofsajda

Europa League 15. feb. 201819:59 > 22:59
Srdjan Stevanovic, Getty Images

Fudbaleri Partizana i Viktorije Plzenj odigrali su nerešeno u Beogradu u prvoj utakmici 1/16 finala Lige Evrope - 1:1.

Crno-beli su u većem delu utakmice bili bolji rival, pogotovo u prvom poluvremenu, ali 15 minuta ofanzivne igre gostiju iz Češke bilo je dovoljno da Viktorija dođe do povoljnog rezultata pred revanš 22. februara u Plzenju.

Partizan je poveo Leandrea Tavambe u 58. minutu, a konačan rezultat postavio je Radim Ržeznik u 81. minutu.

Maja Todić

Meč iz Humske pratite uživo na portalu Sport kluba.

Tok utakmice

Na stadionu Partizana je nešto više od 20.000 gledalaca. Oba tima oprezno su počela meč. Ono što je i bilo očekivano događa se od starta utakmice, podeljene frakcije navijača Partizana nalaze se na jugu i istoku i zasebno pružaju podršku igračima.

U prvih dvadesetak minuta igre nije bilo konkretnijih prilika, ni jedan ni drugi tim ne uspevaju da povežu nekoliko tačnih pasova i igra se uglavnom odvija na sredini terena.

Ista slika viđena je i u nastavku. Jedinu izgledniju šansu Partizan je imao preko Tošića, ali je levonogi vezista šutirao preko gola.

U 32. minutu, crno-beli su mogli do gola, posle kontre koju su poveli Tavamba i Pantić, međutim, u odsudnom trenutku Pantić je poslao lošu loptu ka Sumi, pa je golman Hruška pravovremeno reagovao.

U tim trenucima, atmosfera u Humskoj je bila na vrhuncu, a Partizan je mogao do vođstva preko Sume, koji je iz neposredne blizine šutirao levom nogom, ali je Hruška sjajno reagovao.

Do poluvremena nije bilo prilika, a jedini udarac gostiju viđen je u poslednjim trenucima,  kad je Petržela šutirao daleko preko gola Stojkovića.

Partizan je ofanzivno počeo drugo poluvreme, pokušavao je da pronađe rupu u odbrani gostiju, ali izglednijih prilika nije bilo.

U 53. minutu defanzivac crno-belih Milan Mitrović dobio je žuti karton.

Partizan vodi sa 1:0! Strelac Leandre Tavamba u 58. minutu. Miroslav Vuliević je centrirao sa desne strane, lopta je zakačila Limberskog i pala tačno na glavu Tavambi kome nije bilo teško sa 5 metara da savlada čuvara mreže gostiju.

Trener gostiju Pavel Vrba je ubrzo na teren ubacio Martina Zemana, a na klupu je otišao Milan Petržela.

U 64. minutu Tošić je dobro šutirao, ali je Hruška loptu posla u korner.

Viktorija je posle primljenog gola promenila formaciju, zaigrala je ofanzivnije, ali nije bilo mnogo opasnosti pred golom Vladimira Stojkovića.

Zimsko pojačanje Partizana iz subotičkog Spartaka Đorđe Ivanović u 71. minutu zamenio je Sumu.

Gosti su u 75. minutu bili najbliži pogotku. Limberski je šutirao, ali je Mitrović blokirao njegov udarac i loptu prosledio u korner. Nekoliko minuta kasnije i Krmenčik je bio u dobroj poziciji, međutim, nije iskoristio grešku poslednje linije crno-belih.

U 78. minutu Aleš Čermak je zamenio Danijela Kolara.

Pantić je u 80. minuru bio u dobroj poziciji, ali je iskosa sa leve strane šutirao pored gola. Asistirao mu je Ivanović.

Izjednačenje u 81. minutu! Na 1:1 izjenačio je Ržeznik. Napad je bio po desnoj strani, centrirao je Petržela, Krmečik je iz ofsajda vratio loptu do Reznika, koji je savladao Stojkovića.

U 85. minutu Mitrović je zbog udaranja jednog igrača Viktorije dobio drugi žuti karton i pre vremena je mora na klupu.

Sedamnaestogodišnji defanzivac Svetozar Marković u 90. minutu zamenio je Tavambu. Čori je u sudijskoj nadoknadi vremena zamenio Krmenčika.