Gaćinović: Sramnih prvih 25 minuta Spartaka

Europa League 13. jul 20184:41 > 4:55
Miroslav Todorović/FK Partizan

Trener Spartaka iz Subotice Vladimir Gaćinović bio je veoma nezadovoljan izdanjem svojih fudbalera u meču sa Kolerejom u prvom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Subotičani su kao domaćini na stadionu „Karađorđe“ u Novom Sadu igrali protiv neugodne ekipe iz Severne Irske, a konačan rezultat bio je 1:1.

Irci su poveli u 23. minutu preko Darena Mekolija, dok je remi Spartaku uspeo da donese tek u 90+3. minutu Mile Savković sa penala.

Trener ekipe sa severa Bačke i otac srpskog internacionalca Mijata Gaćinovića ipak nije bio zadovoljan prikazanim u četvrtak.

„Izvinjavam se navijačima za prvih 25 minuta, sramno smo odigrali. Nismo ličili na tim koji se vredno spremao tokom priprema. Bili smo u tom periodu van ritma, tempa i to nas je skupo koštalo. Vođstvo Kolerejna je bilo plod naše slabe igre, bezvoljne, bezidejne igre. Golmanu Periću je lopta slučajno ispala iz ruke, ne krivim ga za to. Počeli smo da igramo tek poslednjih pet minuta prvog poluvremena, ulaskom Afuma. Dobili smo na probojnosti i obrise naše igre. Ali kada protivnik ima prednost i dobro stoji na terenu, teško je probiti i naći rešenje. Idemo u Irsku da odigramo mušku utakmicu. Imamo kvalitet da se suprotstavimo ovakvoj ekipi“, rekao je trener Spartaka Vladimir Gaćinović posle meča.

Revanš meč između Kolerejna i Spartaka se igra 19. jula od 20:30 u Severnoj Irskoj.