LE: Spartak nosi 2:0 u Prag

Europa League 26. jul 201822:51 > 22:52
FK Spartak Ždrepčeva krv

Fudbaleri subotičkog Spartaka savladali su Spartu iz Praga rezultatom 2:0 na domaćem terenu u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope. Meč je odigran u Novom Sadu.

Subotičani su ostvarili veoma dobar rezultat na stadionu „Karađorđe“ u Novom Sadu pred revanš u prestonici Češke za nedelju dana. Strelci za Spartak bili su Nemanja Ćalasan i Ognjen Đuričin.

Izabranici Vladimira Gaćinovića su odigrali veoma dobru utakmicu, a od samog početka su uspeli da nametnu svoj ritam. Pokazatelj za to je i rano vođstvo preko Ćalasana u osmom minutu, a na drugi gol čekalo se 50 minuta, kada je Đuričin sjajno našao put do mreže praškog kluba. Spartak je imao šansu da svoj trijumf učini još ubedljivijim, ali su gosti uspeli da se spasu zahvaljujući dobroj odbrani.

U poraženom timu na terenu su se našla trojica četvorica igrača. Uroš Radaković je odigrao svih 90 minuta, Srđan Plavšić je u igri bio tokom prvog poluvremena, Vukadin Vukadinović je ušao na teren u 61. minutu, a Mihailo Ristič 23 minuta posle njega.

Revanš između Sparte i Spartaka na programu je narednog četvrtka od 19 časova.