LE: Čančarević zaustavio Sutjesku

Europa League 2. avg 201819:03 > 19:05
FK Sutjeska

Fudbaleri Sutjeske nisu uspeli da izbore plasman u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evrope, a mogli su. Odigrali su dobro u revanšu, ali je kao i u prvom meču briljirao golman Alakšerta Ognjen Čančarević – 0:0. Šampion Jermenije je slavio u Nikšiću sa 1:0 golom Mladena Zeljkovića.

Nikola Rakojević trener Sutjeske je izveo ofanzivnu formaciju u revanš meču, sa oporavljenim Božovićem u špicu i brzonogim Merdovićem i Denkovićem i Ćetkovićem. Kao i u pvom duelu vođena je borba na sredinu terena.

Nikšićani su nastojali da otvore prostor ispred gola Jermena, da dođu u situaciju da nadoknade deficit od 1:0 iz pvog meča, ali je Alaškert koji u sastavu ima šest internacionalaca iz Srbije ponovo delovao defanzivno besprekorno kao i u prvom duelu.

S druge strane i Sutjeska je odlično zatvorila sve prilaze svom golu, pa je na semaforu posle prvog poluvremena pisalo 0:0. Bio je to rezultat koji je odgovarao šampionu Jermenije i koji je Alaškert vodio u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evrope, na megdan Klužu iz Rumunije.

Sutjeska je imala za čim da žali jer je u poslednjim momentima prvog poluvremena, imala sjajnu priliku. Posle auta koji je izveo Bulatović, Božović je pogodio stativu. Tek što je počelo drugo poluvreme Sutjeska je ponovo došla u dobru situaciju. Denković je pobegao po desnoj strani, ali je u poslednjem krenutku ispred njega loptu uspeo u polje da izbaci golman Alaškerta, Čančarević.

Alaškert je prvi put pripretio sredinom drugog dela, kada je pravu bombu ka golu Giljena poslao Nenadović, ali je kapiten Sutjeske uspeo da izbaci loptu u korner. Šampion Crne Gore je u nastavku ostao bez Ćetkovića koji je zbog povrede morao da napusti teren.

Do kraja meča Alaškert ništa nije menjao u igri. Posle gola koji je postigao Zeljković posle deset minuta igre u Nikšiću, Jermeni su čuvali svoj gol, čuvali prednost koju su stekli. Sutjeska je u poslednjih desetak minuta igrala sa četiri napadača.

Sjajnu priliku je imao Denković ali je Čančarević uspeo da zaustavi njegov udarac sa pet, šest metara. Nedugo zatim, zicer je imao i Kordić ali je Čančarević i ovoga puta uspeo da otkloni opasnost za konačnih 0:0.

Sutjeska: Giljen, Grivić, Cicmil, Nedić, Bulatović, Vuković, Stefanović, Merdović, Ćetković, Denković, Božović. Igrali su još: Bubanja, Grbić, Kordić.