Kutrone probudio roso nere, Tričkovski razbesneo Nemce

Europa League 4. okt 201820:45 > 21:08
Marco Luzzani/Getty Images

U mečevima drugog kola Lige Evrope igranim od 19 časova nove pobede zabeležili su Milan, Red Bul Salcburg, Bajer Leverkuzen, Cirih, Arsenal i Sporting.

Posle prvih 45 minuta Milan je gubio na San Siru od Olimpijakosa, koji je poveo preko Gerera u 14. minutu. Domaći su i u prvom delu postigli gol, koji je opravdano poništen zbog ofsajda Bonaventure, koji je upropastio praktično pogodak odličnog Kastiljeha. Gatuzo je u 54. minutu ipak izvadio brzonogog Španca i Bonaventuru i ubacio Čalhanoglua i Kutronea. I pogodio. Prvo je u 70. minutu Kutrone sjajno reagovao glavom na centaršut Rodrigeza. A onda je Čalhanoglu stupio u akciju i posle odličnog prodora idealno uposlio Iguaina, koji se driblingom oslobodio svog čuvara i zatresao mrežu u 76. minutu. Konačnih 3:1 postavio je Kutrone drugim golom, na asistenciju ponovo Čalhanoglua tri minuta kasnije. U drugom meču Grupe F Betis je kod kuće potvrdio ulogu favorita protiv luksemburškom Dudelanža i slavio 3:0. Milan jedini ima maksimalnih šest bodova, Betis je drugi sa četiri i dva tima igraju u trećem kolu u Milanu. Treći je Olimpijakos sa bodom, dok Dudelanž nema niti bod, niti postignut gol.

Posle pobede u Lajpcigu Red Bul Salcburg je došao i do druog trijumfa. Ovog puta slavili su na svom stadionu protiv Seltka 3:1. Ekipa iz Glazgova je povela golom Eduarda u drugom minutu. Rezultat 0:1 bio je na snazi do 55. minuta, kada je Dabur doneo izjednačenje. Preokret je šest minuta kasnije krunisao Minamino, dok je u 73. Dabur sa bele tačke postavio konačan rezultat. U okviru Grupe B ekipa iz Mocartovog grada jedina ima šest bodova, Seltik je poravnat sa RB Lajpcigom, koji je u gostima bez problema savladao Rozenborg 3:1, dok su Norvežani bez bodova.

Arsenal i Sporting su u okviru Grupe E zabeležili druge trijumfe i međusobni okršaj u trećem kolu koji se igra u Lisabonu dočekuju sa po šest bodova. Arsenal je u gostima savladao Karabag 3:0 golovima Papastatopulosa, Smit-Rouva i Genduzija, dok je Sporting posle preokreta u Ukrajini savladao Vorsklu.

Po šest bodova u Grupi A imaju Bajer Leverkuzen i Cirih. Aspirindžije su pobedile AEK Larnaku 4:2 na Baj Areni iako su Kiprani poveli golom Ivana Tričkovskog. Cirih je drugu pobedu kod kuće ostvario protiv Ludogoreca 1:0. U Grupi C Kopenhagen je slavio u Bordou 2:1 u poslednjim trenucima meča, dok je Zenit takođe golom u fnišu savladao kod kuće Slaviju minimalnim rezultatom.