LE: CSKA razbio OFK Titograd u Sofiji

Europa League 9. jul 201921:29 > 21:30
OFK Titograd

Izabranici Dragoljuba Đuretića, fudbaleri OFK Titograda, doživeli su ubedljiv poraz u prvom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope. CSKA iz Sofije je na svom terenu slavio sa 4:0 (1:0).

Fudbaleri OFK Titograda uspešno su parirali favoritu iz Sofije u većem delu prvog poluvremena. Popularni „romantičari“ iz glavnog grada Crne Gore bili su jako blizu da na odmor odu sa sjajnih 0:0, ali na pet minuta pre kraja prvog poluvremena, CSKA je ipak uspeo da stigne do vođstva.

Bugari su poveli u režiji Tijaga Rodrigeša iz Portugala koji je izveo slobodan udarac, golman Saša Ivanović je uspeo da neutrališe ovaj pokušaj, ali se lopta odbila do Brazilca Evandra koji je pogodio za 1:0.

Izabranici Dragoljuba Đuretića imaju za čim da žale jer je dve sjajne prilike propustio Radomir Đalović, a defanzivci tima iz Sofije uspeli su da izbace loptu ispred svog gola posle gužve i sjajnog prodora Senegalca Mamadu Mendija.

Međutim, u nastavku, CSKA je za tili čas pobegao na 3:0. U 53. minutu strelac je bio već pomenuti Rodrigeš, a dva minuta kasnije, mrežu OFK Titograda je zatresao još jedan Brazilac u sastavu tima iz Sofije, Džeferson.

Tačku na meč, stavio je jedan od retkih Bugara u sastavu CSKA iz Sofije Kristijan Malinov u 73. minutu.