LE: Petarda Čukaričkog u Jerevanu za drugo kolo

Europa League 16. jul 201919:01 > 19:03
FK Čukarički

Fudbaleri Čukaričkog deklasirali su jermenski Banants u revanšu prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope sa 5:0 i ukupnim rezultatom 8:0 se plasirali dalje.

Izabranici Aleksandra Veselinovića su bili ubedljivi na svom terenu prošle nedelje, kada je Slobodan Tedić bio dvostruki strelac, dok je jedini preostali pogodak bio delo Stefana Kovača.

U revanšu odigranom u Jerevanu, srpski klub je već posle prvih pola sata obezbedio prolazak dalje, ako je on uopšte bio pod znakom pitanja.

Čukarički je poveo u trećem minutu preko Luke Stojanovića, kojeg je proigrao Tedić, koji se i sâm upisao u strelce 28 minuta kasnije. U međuvremenu je domaći tim imao najozbiljniju šansu, ali je lopta otišla preko gola, a više od 15 minuta kasnije Karen Melkonjan je izbegao ofsajd zamku, ali je golman Čukaričkog Nemanja Belić na vreme istrčao i sprečio ga u naletu.

Na treći pogodak se čekalo do 50. minuta, kada je strelac bio Luka Luković posle solo akcije, a potom su dva gola za šest minuta postigli Veljko Birmančević, koji je prethodno zamenio Tedića u igri, i Stojanović. 25-godišnji fudbaler je drugi put mrežu jermenskog kluba zatresao iz penala posle faula nad Birmančevićem.

U drugom kolu Čukarički će igrati sa pobednikom dvomeča između norveškog Moldea i Rejkjavika sa Islanda. Molde je deklasirao islandskog predstavnika u prvom meču sa 7:1, a revanš je na programu u četvrtak od 21 čas.