Ništa od Kilmarnoka: Partizan protiv Nomada iz Velsa

Europa League 18. jul 201922:26 > 23:00
Harold Cunningham/Getty Images

Fudbaleri Partizana u drugom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope igraće protiv velškog kluba Kona Kej Nomads, koji je u dvomeču prvog kola bio bolji od škotskog Kilmarnoka ukupnim rezultatom 3:2.

Kilmarnok je u prvom meču u Velsu slavio sa 2:1, pa se posle tog rezultata očekivalo se da na megdan crno-belima, međutim, Nomadi su priredili pravo iznađenje i pobedom u Škotskoj od 2:0 prošli dalje.

Oba pogotka na Ragbi parku viđena su u drugom poluvremenu, koje je bilo znatno sadržajnije od prvog pošto je, takođe, donelo i dva crvena kartona.

Iako je domaći sastav imao terensku inicijativu sve vreme, gosti su u 50. minutu došli u vođstvo preko Morisa, da bi gol vredan prolaska u narednu rundu došao iz penala u 80, kad je precizan bio Vilde.

Tom jedanaestercu prethodio je crveni karton koji je dobio Findlej, a do kraja su i Nomadi ostali sa desetoricom zbog isključenja Vignala.

Partizan će Kona Keju gostovati u prvoj utakmici 25. jula, dok je revanš na programu prvog jula u Humskoj.

Sa druge strane, Fudbaleri Čukaričkog sastaće se sa norveškim Moldeom, koji je posle pobede 7:1 na svom terenu remizirao bez golova u revanšu sa Rejkjavikom.

Brđani gostuju u prvom meču na severu Evrope, pa zatim dočekuju rivala u Beogradu.