Trnava ide dalje, Radnik eliminisan nakon penala

Europa League 18. jul 201923:39 > 23:41
Mike Hewitt Getty Images Sport

Radnik iz Bijeljine eliminisan je u prvom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope. Tim iz Bijeljine imao je dva gola prednosti iz prvog meča, ali je nakon produžetaka i penala izgubio od Trnave.

Trnava je uspela da nadoknadi dva gola zaostatka i da na kraju slavi nakon boljeg izvođenja penala 2:0 (3:2) i tako prođe dalje u drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope gde je čeka meč sa Lokomotivom iz Plovdiva.

Ušao je Radnik u meč sa dva gola prednosti iz prvog susreta, ali je ta prednost prepolovjena već u desetom minutu kada je Sobčjuk pogodio za vođstvo Trnave od 1:0.

Ekipa iz Bijeljine odolevala je sve do 87. minuta. Mihalek je tada uspeo da pogodi za 2:0 i uvede meč u produžetke u kojima i pored velike borbe nismo videli golove.

I penal serija je počela dobro. Pogodio je Tesija za Trnavu, ali je uspešno odgovorio Merajić. Na gol Sobčjula je izostao odgovor jer je Motika bio neprecizan. Usledila su dva promašaja domaćih, neuspešni su bili Zahumenski i Lovat, a na drugoj strani je prvo pogodio Mekić, da bi nakon njega promašio Plavšić.

Jakubek je u petoj seriji bio siguran, ali Popara na drugoj strani nije i Trnava je mogla da počne sa slavljem.

Radnik je do mesta u kvalifikacijama došao nakon što Željezničar nije dobio licencu za učešće u evro takmičenjima ove sezone.