Ljupko prošao Osijek na penale, kraj za Marka Nikolića

Europa League 1. avg 201923:30 > 23:42
print screen

CSKA iz Sofije plasirao se u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evrope, pošto je posle boljeg izvođenja jedanaesteraca eliminisao hrvatskog predstavnika Osijek. Najveće iznenađenje priredio Vaduc, koji je eliminisao Fehervar.

Posle 1:0 za Bugare u Sofiji u revanšu na stadionu Gradski vrt bilo je 1:0 za Osijek, a jedini gol postigao je Ante Majstorović u 28. minutu. Do poluvremena CSKA je postigao gol, ali je poništen zbog ofsajda. Do kraja 90 minuta nije bilo golova, pa ni u dodatnih 30, tako da su odlučivali penali. Posle prve serije u kojoj su precizni bili Lepa kod domaćina i Rodriges kod gostiju, Osijek je promašio dva penala. Za CSKA pogodio je Keri i Džeferson i imali su prednost 2:1 u penal seriji. U četvrtoj seriji bili su Pilj i Bodurov precizni. Marić je pogodio u petoj seriji, ali i Sove, tako da je klub koji sa klupe vodi velika legenda Osijeka Ljupko Petrović, ipak otišao dalje. U borbi za plej-of CSKA će se sastati sa Zarjom, a prvi meč će se igrati u Sofiji.

Najveće iznenađenje priredio je predstavnik Lihtenštajna Vaduc, koji je savladao Fehervar 2:0 posle produžetka i izborio plasman u treću rundu. Milan Gajić je pogodio penal za 1:0 i produžetak, a Mohamed Kulibali u 100. minutu presudio ekipi koju sa klupe vodi Marko Nikolić, a igrao i Marko Šćepović. U trećem kolu Vaduc će igrati protiv Ajntrahta iz Frankfurta.