Suma i Tošić za minimalan kapital Partizana – 2:1

Europa League 22. avg 201919:51 > 22:59
FK Partizan

Partizan je u prvom meču plej-ofa Lige Evrope slavio protiv Moldea 2:1 i na taj način došao do minimalnog kapitala pred revanš u Norveškoj.

Za razliku od ranijih mečeva ove sezone Partizan ni približno nije igrao agresivno u napadu kao što je navijače navikla ova generacija crno-belih. Za to je zaslužan i odličan defanzivni blok i veoma agresivan presing. Uspeli su gosti potpuno da umrtve igru i to im je donelo vođstvo u 44. minutu preko Bolija. Možda i najvažniji trenutak meča dogodio se odmah posle tog gola, kada je Suma momentalno izjednačio.

U drugom poluvremenu Partizan nije uspevao da nametne svoj stil. Međutim, u tom intervalu energiju je dao sjajni mladi levi bek Urošević, koji je na kraju i odlučujuće uticao na pobedonosni gol, pošto je asistirao Tošiću u 84. minutu.

Na kraju pobeda crno-belih i s obzirom kako se odvijala utakmica, ovo je odličan rezultat pred revanš u Norveškoj za sedam dana

Tok meča

Iako je Partizan kažnjen od UEFA da igra bez publike, dopuštno je da prisustvuju polaznici fudbalskih škola do 14 godina starosti. Po zvaničnom podatku ima ih 5.780 na utakmici protiv Moldea.

5′ Prva šansa za Partizan koji je krenuo nešto opreznije i sa namerom da iz kontri i polukontri ugrožava Norvežane. Lopta je došla u šesnaestercu gostiju do Filipa Stevanovića, koji je šutirao pravo u golmana Kraniksa.

11′ Prva velika prilika i za Norvežane. Gotovo neometan Ajkrem je šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je krajnjim naporom intervenisao Stojković, koji nije dozvolio da pređe gol liniju.

20′ Očigledno je Filip Stevanović izuzetno raspoložen. Par driblinga na levoj strani, ali njegov centaršut je bio neprecizan, završio iza leđa Sadika.

22′ Ponovo je Stevanović pokretač akcije, lopta je došla do Sadika, ali i on neprecizno centrira.

39′ Odličan slobodan udarac Zorana Tošića, lepo ubačena lopta u šesnaesterac gostiju, u odličnoj se poziciji našao Vujačić, ali je ipak bio u ofsajdu.

44′ GOL! Boli koji je ušao u igru umesto povređenog Knudtcona, odlično je izgradio poziciju na levoj strani, izuzetno precizno šutirao i lopta je pogodila unutrašnji deo stative i završila u golu. Stojković ništa nije mogao.

45′ GOOOLLL!!! Kakav ekspresan odgovor Partizana. Suma je primio loptu okrenut leđima iskosa sa desne strane, ali se okrenuo i silovito raspalio u suprotan ugao gola Kraniksa, pogodio malu mrežicu za 1:1.

Gotovo je prvo poluvreme. Molde je uspeo značajno da neutrališe napadačku igru Partizana i obori ritam utakmice. U takvoj konstalaciji uspeo je da dođe i do gola, ali su crno-beli momentalno odgovorili i što je navažnije, ipak nisu u minusu na poluvremenu.

46′ Savo Milošević je izvršio prvu izmenu na poluvremenu. Indisponiranog Sadika zamenio je Ognjen Ožegović.

60′ Norvežani su i dalje uspešni u umrtvljavanju igre, ali iz te igre rodila s velika šansa za Ajkrema, ali je Stojković dobro reagovao.

62′ Druga izmena za Partizan. U igri je Asano umesto Filipa Stevanovića.

72′ Milošević vrši i treću izmenu. Umesto Sume ulazi Natho.

77′ Odličan prodor po levoj strani Uroševića, lepo je centrirao, a na petercu su se sudarili Ožegović i Tošić i upropastili divnu priliku. U nastavku akcije Asano je imao prazan gol, ali je morao da hvata težak volej sa pet metara i lopta je otišla preko gola.

84′ GOOOLLL!!!! Novi sjajan prodor Uroševića, koji se stuštio pravo do gola, a onda je usledila odlična asistencija Zoranu Tošiću, kome nije bilo teško da zatrese mrežu za preokret i vođstvo 2:1.

87′ Imao je Molde veliku šansu, ali je odlično intervenisao Vladimir Stojković i ostaje 2:1.