Majstorija Kostića i prolaz Ajntrahta, istorija Vukova

Europa League 29. avg 201922:43 > 22:55
Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Prošlogodišnji polufinalista Lige Evrope Ajntraht plasirao se u grupnu fazu tog takmičenja pobedom nad Strazburom u revanšu plej-ofa kvalifikacija rezultatom 3:0, uz fantastičan gol Filipa Kostića.

Srpski reprezentativac je u 60. minutu sjajno pogodio iz slobodnog udarca za 2:0 i time najavio prolaz Orlova.

Posle prvog duela u Francuskoj, koji je Strazbur dobio 1:0, Nemci su na svom stadionu dominirali od prvog minuta i taj zaostatak anulirali već u 27. minutu.

Autogol je postigao srpski defanzivac Stefan Mitrović, pošto je na centaršut Anta Rebića sproveo loptu u sopstvenu mrežu.

Hrvatski napadač je do poluvremena isključen, zbog oštrog starta nad golmanom Selsom, ali je već u 54. i Strazbur ostao sa igračem manje usled crvenog kartona Lienara.

U situaciji 10 na 10, domaći su vrlo brzo obezbedili prolaz, a velike zasluge za to idu Kostiću i pomenutom pogotku.

Konačan rezultat postavio je Da Kosta, posle lepe akcije u 66. minutu.

Trijumf domaćih mogao je da bude i ubedljiviji, ali je raspoloženi Kostić nekoliko trenutaka kasnije zatresao prečku.

Engleski Vulverhemptom je trijumfom nad Torinom kod kuće u revanšu 2:1 samo potvrdio pobedu iz prvog duela (3:2) i sasvim zasluženo će se naći u grupnoj fazi nekog evropskog takmičenja prvi put u istoriji.

Raul Himenes je doveo Vukove u vođstvo u 30. minutu, Beloti je u 58. poravnao, a pobedu domaćima doneo je Dendonker u 59.

Seltik je bio ubedljiv kao gost protiv AIK u Stokholmu i slavio sa 4:1, te se sa ukupnih 6:1 ide u Ligu Evrope.

Džejms Forest je doveo škotski tim do prednosti u 16. minutu, da bi u 33. Sebastijan Larson sa bele tačke izjednačio rezultat.

Ispostavilo se da je to bilo sve što je domaći tim prikazao na ovom meču. Miki Džonston je u 34. minutu ponovo doneo prednost Seltiku, koji je u drugom delu igre postigao još dva gola.

Kristofer Džulijen je u 86. minutu povisio na 3:1, a u poslednjim sekundama Sem Morgan je postavio konačan rezultat.

Bate Borisov je pred svojim navijačima savladao Astanu sa 2:0, ali nije uspeo da se plasira u grupnu fazu, pošto je u prvom meču rezultat bio 3:0 u korist Kazahstanaca.

Maksim Skaviš je doveo šampiona Belorusije u vođstvo već u šestom minutu, da bi Jevgeni Jablonski u 85. minutu duplirao prednost Batea.

Od tog trenutka je domaći tim krenuo u totalnu ofanzivu, ali promene rezultata nije bilo.