Loše vesti iz Kazahstana za Partizan: Petarda Alkmara

Europa League 7. nov 201918:35 > 18:46
Bryn Lennon/Getty Images

U prvom meču četvrtog kola Grupe L Lige Evrope holandski predstavnik AZ Alkmar zabeležio je još jednu ubedljivu pobedu protiv Astane. Ovog puta u Nur Sultanu bilo je čak 5:0.v

Domaćin, koji je pre ovog kola imao šanse u domenu teorije da se bori za evropsko proleće, držao se do 29. minuta. Tada je Boadu zatresao mrežu i sa minimalnim vođstvom ekipa iz Alkmara otišla je na odmor. Utakmica je rešena između 52. i 57. minuta, kada su Miđso i Idrisi golovima povisili na 3:0. Konačan udarac gosti su zadali takođe u veoma kratkom roku. U samo 60 sekundi u 76. i 77. mimnutu Hadžijakos i Boadu postavili su konačnih 5:0 i praktično doveli Alkmar na prag evropskog proleća.

Veliki posao na tom putu odradio bi im Mančester Junajted pobedom nad Partizanom, jer tada bi trećeplasirani crno-beli zaostajali četiri boda za AZ, kojem bi u tom slučaju za prolaz bilo dovoljno da u narednom kolu na svom terenu odigraju 0:0 ili 1:1 upravo sa beogradskim timom. Trenutno je Alkmar prvi sa osam bodova, jednim više od Crvenih đavola, a četiri od Partizana, koji tek treba da igraju meč na Old Trafordu. Astana je poslednja bez bodova.