Bod je malo: Partizan sam sebe izbacio iz Lige Evrope

Europa League 28. nov 201917:53 > 20:51
FK Partizan

Fudbaleri Partizana bili su u Hagu nadomak izuzetno važne pobede na gostovanju AZ Alkmaru u petom, pretposlednjem kolu grupne faze Lige Evrope. Na kraju su uspeli da sačuvaju samo bod - 2:2.

U petom kolu Grupe L Lige Evrope, Partizan je bio nadomak pobede na gostovanju AZ Alkmaru, imao je 2:0 i igrča više do 85. minuta a onda je sam sebe slomio nakon dva jeftino primljenog gola koja je domaćin dao sa igračem manje.

AZ Alkmar je agresivno otvorio meč, igrao je presing, vršio pritisak ali bez konkretne prilike. Partizan je izdržao tih prvih petnaestak minuta i brzom kontrom u 16. minutu poveo golom Takume Asana. Fauliran je Asano na polovini terena, Suma je dodao loptu do Natha koji odlično pronalazi Asana. Japanac se sjajno snašao u kaznenom prostoru i zatresao mrežu.

U 28. minutu, nakon dodavanja golmana, grešku je napravio Kompanjers. Zdjelar je uzeo loptu i brzo je prosledio do Sejdube Sume koji se našao sam pred golom i rutinski je poslao u mrežu za 2:0.

U nastavku je Partizan dobro kontrolisao napade domaćih, a mnoštvo prilika crno – beli su imali od sredine drugog poluvremena kada je AZ krenuo potpuno otvoreno na sve ili ništa.

Ipak, promene rezultata nije bilo.

Najbolju šansu da dođe do gola AZ je imao u 72. minutu kada je iz blizine iz sve snage Idrisi pogodio prečku.

AZ je ostao sa igračem manje u 83. minutu kada je drugi žuti karton dobo Badu zbog simuliranja prekršaja i pokušaja da iznudi penal.

Od tog trenutka, AZ je u potpunosti preokrenuo stvari u svoju korist i došao do izjednačenja uz dva naivno primljena gola.

Umesto da završe posao, igrači Partizana naivno su u 88. minutu primili gol.

Drajf je samo ovlaš potkačio glavom dugu loptu i uhvatio Stojkovića nespremnog, da bi u drugom minutu nadoknade isti igrač ponovo matirao golmana crno – belih.

Partizan je remijem u ovom meču eliminisan iz takmičenja i preostaje mu meč sa Astanom 12. decembra u Beogradu. Iz Grupe L u šesnaestinu finala plasirali su se Mančester junajted i AZ Alkmar.

Sat vremena pred početak meča poznati su i sastavi:

PARTIZAN (4-2-3-1): Stojković – Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević – Zdjelar, Natho – Tošić, Suma, Asano – Sadik

AZ ALKMAR (4-3-3): Bizo – Svenson, Hadžidijakos, Vujtens, Vijndal – Midtsje, De Vit, Kupmajners – Stengs, Idrisi, Boadu

Detalje meča možete da pratite na ovom linku, kao i u tekstualnom prenosu na našem sajtu.

TOK MEČA:

90+2′ – GOOL! Drugi gol AZ sa igračem manje, ponovo Driuf. Opesedao je domaćin gol Partizana od momenta kada je ostao sa igračem manje i to se isplatilo. Sa igračem manje došli su do izuezetno važnog boda.

90+1′ – Vujačić ulazi umesto Natha koji je minut ranije dobio žuti karton i neće moći da igra protiv Astane

90′ – Igraće se sedam minuta nadoknade

89′ – Idrisi pogađa stativu

88′ – GOOOL! Drajff je smao ovlaš dotakao dugu loptu glavom i uhvatio Stojkovića nespremnog za 2:1

86′ – Slobodan udarac za AZ nakon faula Zdjelara. Kopmajners loše šutira, izbija loptu Natho

83′ – Badu dobija drugi žuti karton zbog simuliranja faula za jedanaesterac. Za njega je meč završen. Poljski sudija je zaista vrhunski odradio svoj posao u ovom meču.

75′ – Šćekić menja Sumu

72′ – Gotovo dva minuta je AZ sa svih deset igrača opsedao gol Stojkovića, dva pokušaja i dva puta je sreća bila na strani ekipe Sava Miloševića. Idrisi je iz sve snage pogodio prečku.

69′ – Prva izmena u Partizanu. Brežančić ulazi umesto Tošića

67′ – Dobar šut Sadika. Nije napadač Partizana ni pokušao da proigra Tošića, odlučio se za udarac ali je lopta otišla pored gola

63′ – Nova prilika za Partizan, Suma je istrčao kontru, pratili su Sadik i Tošić koji je i dobio loptu ali je mlako šutirao.

Koristii Partizan otvoreniju igru domaćih i stvara prilike, ali još uvek nema promene rezultata.

58′ – Našao se u prilici Boadu, ali je Stojković pravovremeno reagovao

55′ – Miletić mora na kratko van terena, ima neki problem sa okom

54′ – Nervozni su igrači AZ, zbog reakcije nakon faula žute karone dobili su Kopmajners i Boadu

53′ – Povredio se u duelu sa Sadikom u poslednjoj šansi Partizana Pantelis Hadžidakos i ne može da nastavi meč

51′ – Kakva šansa Sadika. Prošao je fenomenalno, izborio se za šut, ali je golman domaćih koji je već bio na konelima vrhovima prstiju izbacio loptu iz gola

50′ – Suma je dobro istrčao kontra napad, dobro je šutirao ali je pogodio stativu, ostaje 2:0

50′ – AZ je u drugo poluvreme ušao slično kao i u prvo, agresivniji su domaći, ali Partizan čuva svoj gol.

POLUVREME: Partizan nakon prvih 45 minuta meča protiv AZ Alkmara vodi 2:0. Golove su za crno – bele postigli Takuma Asano i Sejduba Suma. Bolje je meč otvorio AZ, ali u presingu i napadima nije bilo konkretnih prilika za domaće, Partizan je izdržao taj početni pritisak, čekao i dočekao svoje šanse, a pored dva gola imao je još nekoliko šansi u finišu poluvremena da na odmor ode i uu ubedljiviju prednost.

42′ – Slobodan udarac za Partizan. Sadik je primio dugu loptu koju je poslao Asano, dugo je vukao loptu protiv dvojice igrača AZ i na kraju je fauliran. Zoran Tošić izveo je slobodan udarac, ali pogodio je živi zid i lopta odlazi visoko iznad gola.

40′ – Još jedna akcija Partizana, ali u gužvi u kaznenom prostoru Suma je dugo držao loptu ali je završeno prekršajem igrača Partizana

39′ – Još jedna prilika crno – belih odlazi u nepovrat. Ovoga puta prerano je Miletić odlučio da pokuša da pošalje loptu u gol. Možda je bolje bilo da je pokušao samo da spusti za Sadika

37′ – Suma se našao u prilici. Mogao je i sam da šutira ili da pronađe Asana, ali on je previše petljao sa loptom i na kraju je šutirao preko gola. Ostaje 2:0 za crno – bele.

28′ – GOOOL! Partizan vodi 2:0. Pogrešio je Kopmajners nakon dodavanja golmana, Zdjelar je uzeo loptu i brzo proigrao Sumu koji je bio sam pred golom i rutniski pogodio za 2:0

26′ – Imao je izglednu priliku AZ nakon novog kornera, ali odbrana Partizana dobro reaguje i otklanja opasnost

24′ – Nema promene rezultata. Nakon gola Partizana AZ nastavlja istim tempom kojim je igrao i pre, ali crno – beli su se oslobodili pritiska i lakše izlaze na kraj sa pokušajima domaćih.

16′ – GOOOL! Vodi Partizan! Fauliran je Takuma Asano na sredini terena, Sejduba Suma je kratko poslao loptu do Bibrasa Natha koji fenomenalno pronalazi Asana koji se odlično snašao u kaznenom prostoru i zatresao mrežu za 1:0!

14′ – AZ je izgradio dobru akciju, centrirao je sa leve strane Idrisi, ali je njegov šut izblokiran i otklonjena je opasnost ispred Stojkovićevog gola

10′ – Oslobodio se malo Partizan početnog pritiska i visokog presinga AZ Alkmara, ali još uvek ne uspeva da izgradi napadačku akciju. Najviše se igra na sredini terena.

9′ – Natho je blokirao šut De Vita pa će domaći imati korner. Sigurno Stojković hvata loptu ubačenu u kazneni prostor

2′ – Prvi šut ka golu na meču je uputio domaćni, šutirao je Stengs, ali nije to bio težak posao za Stojkovića.

Agresivno je krenuo AZ, a sa tribina se čuje pesma navijača Partizana, njih oko 500 koji su doputovali iz Beograda.