Rukavina i Erić "okrenuli" Junajted za prvu pobedu u LE

Europa League 28. nov 201918:38 > 18:43
George Wood, Getty Images Sport

U pretposlednjem kolu grupne faze Lige Evrope u Grupi L, Astana je upisala prvu pobedu savladavši na svom terenu Mančester junajted.

Fudbaleri Astane upisali su prvu pobedu u ovogodišnjem izdanju Lige Evrope i rezultatom 2:1, nakon preokreta, savladali Mančester junajted koji je u Kazahstan došao da overi plasman u šesnaestinu finala takmičenja. Crvenim đavolima ovo je prvi poraz u takmičenju.

Mančester junajted na teren je izašao sa sedam debitanata – najviše od Prvog svetskog rata na ovamo.

Mančester junajted je na megdan Atsani izveo praktično drugi tim, ali je i pored toga uspeo da povede u desetom minutu nakon akcije dvojice najiskusnijih na terenu. Luk Šou je bio asistent, a Džesi Lingard strelac za 1:0.

U 39. minutu Junajted je mogao da udvostruči vođstvo, ali je na šut Mejsona Grinvuda fenomenalno reagovao Nenad Erić koji je protiv Junajteda odigrao 300. meč u dresu Astane. Apsolutni rekorder kazahstanskog kluba imao je, pored ove, još nekoliko dobrih odbrana.

Junajted je vođstvo čuvao do 55. minuta kada su domaći došli sa izjednačenja preko Dmitrija Šomka.

Šok za Crvene đavole usledio je u 62. minutu. Antonio Rukavina dobro je istrčao po desnoj strani, pokušao je da sa ivice kaznenog prostora ubaci loptu za svog saigrača, a Dišon Bernard je pokušao da blokira šut i lopta ga je pogodila u glavu i odbila se u gol.