Četvorka za evropski kraj: Partizan – Astana 4:1

Europa League 12. dec 201919:47 > 22:54
FK Partizan

U poslednjem meču grupne faze Lige Evrope Partizan je u meču bez takmičarskog značaja ubedljivo savladao Astanu 4:1 i na lep način se oprostio od Evrope.

Ima Partizan za čim da žali. Da je Partizan sačuvao 2:0 iz Haga, protiv Astane bi proslavio evropsko proleće. Jer na kraju takmičenja po grupama crno-beli završavaju sa samo bodom manje od AZ Alkmara, što bi bilo prerezano pobedom u Holandiji, koja je morala da se dogodi.

Kao i tokom gotovo čitave jeseni i sada je Partizan želeo da od starta nadigra rivala. I uspešno je to učinio, a do 26. minuta završio je sav posao. Suma, Sadik i na kraju Asano doneli su velikih 3:0 i pokazali da je razlika dva tima ipak nekoliko klasa.

U drugom delu Partizan je uspešno držao prednost, da bi je Sadik drugim golom povećao na 4:0. Bili su crno-beli na pragu da izjednače najubedljiviju pobedu u grupnoj fazi nekog evrokupa, pošto su 2004. slavili nad Egaleom 4:0. Ipak, da taj rekord ostane na snazi pobrinuli su se Rotariju i Strahinja Pavlović, koji je nesrećno okrznuo loptu i zbunio golmana Kljajića za počasni gol Kazahstanaca.

U drugom meču Grupe L Mančester Junajted je dominantno savladao AZ Alkmar 4:0 i overio prvo mesto na tabeli. Alkmar ostaje drugi, sa bodom više od Partizana, dok je Astana na poslednjem mestu.

Tok meča

Maja Todić

5′GOOOLLLL!!!! Partizan vodi 1:0! Sadik je imao loptu u kaznenom prostoru kazahstanske ekipe, izguran je, ali je prosledio do Sume, koji je iz drugog pokušaja uspeo da savlada Erića za vođstvo.

7′ Lako je Partizan mogao da duplira prednost. Ponovo u glavnoj ulozi Sadik, sada je on imao šansu da finišira. Prvi put mu je odbranio Erić zicer, a potom je pogodio i stativu.

9′ Erić je baš zaposlen. Nova intervencija srpskog golmana, a ovog puta je pokušao Zdjelar.

21′ GOOLLLL!!!!! Taman se Astana oslobodila pritiska, usledila je greška na sredini terena, Tošić je odlično povukao kontru i uposlio Sadika, kome ovog puta nije bilo teško da reši situaciju jedan na jedan sa odličnim Erićem.

26′ GOOOLLLL!!!!! Krenuo je Partizan po ubedljivu pobedu. Ovog puta je i treći stranac, Takuma Asano preuzeo stvari u svoje ruke, povukao i razantnim udarcem sa ivice šesnaesterca pogodio bliži ugao golmana Erića za 3:0.

28′ Prva šansa za Astanu, izbio je sam pred Stojkovića Hizničenko, ali golman Partizana intervenisao je u svom stilu i spasao gol crno-belih.

43′ Nova lepa šansa za Astanu, ali ponovo je Stojković izuzetno intervenisao.

45′ Poluvreme. Apsolutna dominacija Partizana, koji vodi 3:0 golovima Sume, Sadika i Asana.

50′ Prvu šansu imala je Astana, ali posle kornera ponovo odlična intervencija Stojkovića.

51′ Mnogo bolje su gosti krenuli u drugom delu. Veliku šansu Rotariju je spremio Hizničenku, ali je čudesno ispred njega intervenisao Strahinja Pavlović.

64′ Prva izmena u Partizanu, izlazi Suma ulazi Lazar Pavlović.

70′ Savo Milošević prinuđen da drugu izmenu iskoristi za golmana, pošto se kapiten Vladimir Stojković povredio i umesto njega ulazi Filip Kljajić.

76′ GOOOLLLLL!!!!! Fenomenalnu kontru povukao je brzonogi Asano, koji je pravovremeno uposlio Umara Sadika. Nigerijac je rutinski obišao Erića i plasirao loptu u praznu mrežu

79′ GOL! Astana uspeva da postigne počasni gol. Rotariju je sa desne strane želeo da centrira, ali mu je lopta prešla preko noge, čak moguće i okrznula Strahinju Pavlovića i završila u mreži Kljajića.

83′ Poslednja izmena u Partizanu. Dvostruki strelac Umar Sadik izlazi a umesto njega ulazi Filip Stevanović.

89′ Sjajan skok i šut glavom Strahinje Pavlovića, ali je Erić odlično odbranio.