Ajntraht ipak preživeo bruku, Srbi srušili Sevilju

Europa League 12. dec. 201920:47 > 21:03
Alex Grimm/Bongarts/Getty Images,

Odigrani su mečevi poslednjeg kola po grupama A, B, C, D, E i F u Ligi Evrope. Izuzetno zanimljivo bilo je u Grupi F, gde je Ajntraht strepio do poslednjeg trenutka, ali ipak izborio evropsko proleće.

Nemački tim morao je da pobedi u poslednjem kolu kod kuće prežaljeni Gimaraeš kako ne bi zavisio od rezultata meča Standard – Arsenal. Međutim, upravo se to dogodilo. Portugalci su poveli preko Ročinje u osmom minutu. Izjednačio je Da Kosta u 31. posle velike greške golmana Silve, koji je loše procenio lob glavom Da Koste i bio savladan na jako smešan način. Samo sedam minuta kasnije odličan centaršut Filipa Kostića Kamada pretvara u gol i Ajntraht na poluvreme odlazi sa prednošću 2:1.

U tim trenucima u Liježu je bilo „bezbednih“ 0:0 za Ajntraht. Međutim, drugačije je sve izgledalo u 69. minutu jer je Standard golovima Bastijena i Amale vodio 2:0. Ipak, u samo tri minuta Lakazet i Saka do 81. minuta doneli su poravnanje. Ali je drama usledila u Frankfurtu. Elmusarti u 85. minutu donosi izjednačenje 2:2, a samo dva minuta kasnije Edvards pogađa za novi preokret – 3:2 za Gimaraeš u Frankfurtu. Ajntraht je izgubio, ali je morao da čeka rezultat iz Liježa, koji se ipak nije promenio, tako da su Arsenal i Ajntrajt otišli u eliminacionu rundu.

Već ranije je sve bilo poznato u Grupi A, da je Sevilja prva a APOEL drugi. U direktnom duelu u Nikoziji slavio je domaćin 1:0 golom Vujadina Saviča, na asistenciju Uroša Matića. U drugom duelu grupe Karabag i Didelanž odigrali su 1:1. U Grupi B u direktnom duelu za prvo mesto Malme je kao gost pobedio Kopenhagen 1:0, a priliku da istisne Dance i probije se u šesnaestinu finala propustio je kijevski Dinamo, koji je odigrao samo 1:1 u Kijevu sa Luganom, a bila mu je potrebna pobeda.

U Grupi C prolaz su overili Bazel i Hetafe, tim redosledom. Švajcarci su savladali kod kuće Trabzon 2:0, dok je Hetafe na svom terenu bio ubedljiviji i pobedio Krasnodar 3:0. U Grupi D LASK je prvu poziciju preuzeo pobedom nad Sportingom 3:2, koji takođe ide dalje. PSV i Rozenborg igrali su 1:1. I U Grupi E Kluž je pobedio kod kuće Seltik 2:0, ali obe ekipe su obezbedile prolaz dalje. Lacio je pretrpeo četvrti poraz, protiv Rena istovetnim rezultatom.