Kostić i Silva odveli Ajntraht u osminu finala LE

Europa League 28. feb 202020:50 > 20:52
Alex Grimm Getty Images

Fudbaleri Ajntrahta plasirali su se u osminu finala Lige Evrope i zakazali duel sa Bazelom.

Meč Salcburga i Ajntrahta trebalo je da bude odigran u četvrtak, ali je zbog teških vremenskih uslova pomeren za petak. Duel je završen bez pobednika 2:2, pa ekipa iz Frankfurta ide dalje zahvaljujući ubedljivoj pobedi u prvom meču (4:1).

Dva puta je Salcburg vodio u ovom meču i dva puta je izjednačenje Ajntrahtu donosio Andre Silva, oba puta na asistenciju Filipa Kostića.

Poveo je austrijski tim u desetom minutu golom Andreasa Ulmera, da bi nakon pola sata igre Kostić i Silva doneli svom timu izjednačenje. Ubacio je Kostić loptu sa leve strane loptu pred gol Salcburga, a Silva nije imao problem da je pošalje u gol.

Domaćin je ponovo bio u vođstvu u 72. minuta. Ovoga puta strelac je bio Džerom Onguene.

Ovoga puta Kostiću i Silvi bilo je potrebno 11 minuta da uzvrate.

Kostić je odigrao 88. minuta, Mijat Gaćinović nije bio u sastavu zbog povrede.

U osmini finala Ajntraht će Bazelu biti domaćin u prvom meču 12. mart, revanš je 19. marta.