LE: Zeta ubedljiva u Andori, sledi Luksemburg

Europa League 18. avg 202021:56 > 22:02
FK Zeta

Fudbaleri Zete izborili su plasman u prvo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope jer su kao gosti pobedili Engordani iz Adore sa 3:1. Momci iz Golubovaca u narednoj rundi igraju protiv Niderkorna u Luksemburgu.

Zeta koja je u prvom kolu šampionata Crne Gore poražena od Iskre sa 1:0 i koja je tokom leta ostala bez mnogo bitnih igrača, maksimalno motivisano je ušla u duel sa timom iz Andore. Izabranici Dejana Roganovića borili su se za svaku loptu, za svaki pedalj terena. Dobili su bitku na sredini terena, a mnogo bolju igru krunisali sa tri gola u mreži rivala.

Otpor momaka iz Andore slomljen je u završnici prvog poluvremena kada je na asistenciju Gorana Milojka, gol postigao Ivan Vukčević. Ovim rezultatom je završeno prvo poluvreme. U nastavku, Engordani je morao da se otvori i krene ofanzivnije, a Zeta znalački koristila višak slobodnog prostora.

Na 2:0, u 54. minutu, povisio je Mijat Lambulić, a asistent je bio Ognjen Dinović. Samo devet minuta kasnije, usledilo je novo slavlje ekipe iz Golubovaca. Ovoga puta, strelac je bio Lazar Lambulić na asistenciju Veska Kalezića.

Do kraja meča, Zeta se malo opustila, a domaćin stigao do utešnog gola. Strelac je u zaostavnom vremenu, sa bele tačke bio Sebastijan Gomes.

Zetu sada u šampionatu Crne Gore očekuje duel protiv Jezera koji je na programu 23. avgusta, odnosno duel sa Niderkornom koji se igra 27. avgusta u Luksemburgu.