Kaluđerović za SK: Idemo dalje, Jezero, pa Niderkorn..

Europa League 19. avg 202012:52 > 12:57
Privatna arhiva

Fudbaleri Zete izborili su plasman u prvo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope, jer su kao gosti pobedili Engordani iz Andore sa 3:1. Momci iz Golubovaca u narednoj rundi igraju protiv Niderkorna u Luksemburgu.

Otpor momaka iz Andore slomljen je u završnici prvog poluvremena, kada je na asistenciju Gorana Milojka, gol postigao Ivan Vukčević. Ovim rezultatom je završeno prvo poluvreme.

U nastavku, Engordani je morao da se otvori i krene ofanzivnije, a Zeta je znalački koristila višak slobodnog prostora.

Na 2:0, u 54. minutu, povisio je Mijat Lambulić, a asistent je bio Ognjen Dinović. Samo devet minuta kasnije, usledilo je novo slavlje ekipe iz Golubovaca. Ovoga puta, strelac je bio Lazar Lambulić, na dodavanje Veska Kalezića.

Do kraja meča, Zeta se malo opustila, a domaćin stigao do utešnog gola. Strelac je u zaostavnom vremenu, sa bele tačke bio Sebastijan Gomes.

Bili smo mnogo bolji, u prvom poluvremenu smo stvorili tri kolosalne šanse i trebali smo na odmor da odemo sa većom prednošću. Uspeli smo da postignemo gol u zaostavnom delu prvog poluvremena, slomili smo otpor rivala, a zatim u nastavku odigrali jako dobro i zasluženo izborili plasman u prvo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope. Izuzetno smo zadovoljni i srećni, jer u Evropi nema lakih rivala, a pobeda je došla kao melem na ranu posle poraza od Iskre na startu šampiona Crne Gore”, naglasio je za Sport Klub Aco Kaluđerović član stručnog štaba tima iz Golubovaca i nastavio:

Pobeda je mogla da bude ubedljivija, ali smo zadovoljni ostvarenim, jer smo stigli do cilja. Nemamo vremena za odmor, naprotiv. Već u nedelju nas očekuje duel sa ekipom Jezera u Plavu, a zatim i novo gostovanje na evropskoj sceni, protiv ekipe Niderkorna u Luksemburgu. U oba duela ćemo nastojati da odigramo borbeno, jako i odgovorno, u oba meča ćemo nastojati da stignemo do pobede. Mladom timu koji imamo, mnogo znači pobeda u Andori, kako u rezultatskom, tako i u psihološkom smislu”.

Zeta utakmicu sa Jezerom igra 23. avgusta, dok je duel sa Niderkornom na programu 27. avgusta.