Jedino su Vujadin i Uroš imali rešenje za Sevilju

Europa League 22. avg 202012:26 > 12:40
REUTERS/Yiannis Kourtoglou

Sevilja je trijumfom nad Interom ispisala nove stranice istorije evropskog fudbala, a zanimljivo je da je na putu do šestog trofeja u Ligi Evrope klub iz Andaluzije doživeo samo jedan poraz i to u Nikoziji 0:1 kad je kiparski Apoel pobedio golom Vujadina Savića na asistenciju Uroša Matića.

Bilo je to u poslednjem kolu grupne faze Lige Evrope kad su Sevilja i Apoel već osigurali prvo i drugo mesto u Grupi A. Kiprani su pobedili 1:0, a jedini gol u 61. minutu postigao je Vujadin Savić i to na asistenciju Uroša Matića.

Na toj utakmici penal za Sevilju promašio je Izraelac Moanes Dabur.

U startnoj postavi Apoela bili su i Dragan Mihajlović i Andrija Pavlović, koga je u drugom poluvremenu zamenio Argentinac De Visenti. Na suprotnoj strani ceo meč za Sevilju odigrao je Nemanja Gudelj, koji je u petak veče slavio osvajanje vrednog trofeja.

Sevilja je na putu do šestog trofeja u Ligi Evrope prošla Apoel, Karabag i Dudelanž u grupu, a u nokaut fazi Kluž, Romu, Vulverhempton, Mančester Junajted i Inter.