Evropa ne prašta promašaje: Zeta poražena u Luksemburgu

Europa League 26. avg 202021:17 > 21:25

Fudbaleri Zete završili su evropsku priču za ovu sezonu u Luksemburgu. Posle pobede nad Engordanijem u Andori, izabranici Dejana Roganovića su u prvom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope poraženi od Niderkorna – 3:0.

Zeta je tokom prvog poluvremena imala inicijativu. Uspeli su izabranici Dejana Roganovića da naprave nekoliko poluprilika, Vasko Kalezić je pogodio i stativu, ali je na kraju prvog dela igre na semaforu pisalo 1:0 za domaći Niderkorn.

Ekipa iz Luksemburga koja je nastojala i uspela da zatvori sve prilaze svom golu, umešno je kaznila veliku grešku defanzivne linije Zete u desetom minutu. Konfuziju centralnih defanzivaca, u gol je pretvorio Kempes Valdemar Tekiela, internacionalac iz Nemačke.

Tek što je počelo drugo poluvreme, Niderkorn je imao kolosalnu priliku da reši sve dileme oko pobednika. Međutim, Zoran Aković je uspeo da dobije duel jedan na jedan, sa Rajadom Habasom francuskim internacionalcem u sastavu tima iz Luksemburga.

Međutim, samo par minuta kasnije, Kempes Valdemar Tekiela je postigao drugi gol, ovoga puta sa bele tačke, za kapitalnih 2:0. U tom trenutku, iako je ostalo više od 30 minuta igre, bilo je jasno da timu iz Golubovaca treba čudo da bi stigao do drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Čuda se u sportu dešavaju, ali ne toliko često. Zeta je do kraja meča imala četiri kapitalne prilike da zatrese mrežu, ali je golman Niderkorna, Francuz Sebastijan Flaus, fenomenalnim intervencijama sprečio pomenuto čudo. Konačan rezultat, postavio je reprezentativac Luksemburga, Sebastijan Til u zaostavnom vremenu.

Fudbalerima Zete ostaje da se okrenu šampionatu i Kupu Crne Gore, gde će nastojati da ponovo stigne do evropske scene.