Renova i Škendija prošli dalje, kraj za Škupi

Europa League 27. avg. 202020:02 > 20:04
FK Shkendija

Renova i Škendija plasirale su se u drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope. Za Škupi je Nefči bio tvrd orah.

Fudbaleri Renove plasirali su se u drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope pobedom protiv Alaškerta u Jermeniji 1:0.

Jedini gol na meču postigao je u 58. minutu Nenad Miškovski.

Sasvim dovoljno za Renovu da obezbedi prolazak dalje.

Plasman dalje obezbedila je i Škendija koja je igrala u Azerbejdžanu protiv Sumkajita i slavila 2:0 i to sa dva penala.

Prvi penal dosuđen je za Škendiju u 56. minutu, a u gol za vođstvo ga je pretvorio Besrta Ibraimi.

Nakon grubog starta u 89. minutu Mutalinov je dobio drugi žuti karton, a Škendija drugi penal. Ovoga puta siguran izvođač je bio Ljupče Dorijev.

Škupi je zaustavljen u prvom kolu porazom od Nefčija u Bakuu. Nefči je slavio 2:1.

Bugrine je doneo vođstvo Nefčiju u 67. minutu, u 88. se mreža gostiju zatresla za 2:0 nakon golo Krivotsjuka, a konačan rezultat postavio je u trećem minutu nadoknade Darboe.

Žreb za drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope biće obavljen u ponedeljak.