Partizan minimalcem sa penala prošao RFS

Europa League 27. avg 202020:05 > 22:56
FK Partizan/Sandić Foto

Predstavnik Srbije Partizan plasirao se u drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope, pošto je pobedio letonski RFS 1:0 golom Natha sa bele tačke.

Crno-beli nisu oduševili ni rezultatom, ali naročito ne igrom. Ipak, pobedi se u zube ne gleda i najvažnije je da je Partizan u drugom kolu, gde će imati priliku da popravi utisak.

Jedini gol na meču postigao je Bibras Natho iz penala, koji je iznudio Filip Stevanović u 51. minutu. Pre i posle toga stvorio je Partizan nekoliko prilika, ali i gosti su, posebno u poslednjih 10 minuta, napravili par situacija pred golom Stojkovića, koji ipak nije imao ozbiljniji posao. Na kraju ostalo je 1:0.

Partizan će u žrebu za drugo kolo u ponedeljak biti u statusu nosioca, kao i dan kasnije kada će se žrebati za treće kolo kvalifikacija.

Tok meča:

Partizan (4-2-3-1): Stojković – Miletić, Vitas, Banjak, Urošević – Šćekić, Zdjelar – Stevanović, Natho, Asano – Sadik

RFS (4-3-3): Kučer – Savalnieks, Jagodinskis, Lipušček, Solovjovs – Šarić, Strumia, Ikaunieks – Kuado, Lemajić, Simković

4′ Prvu priliku, očekivano, imao je Partizan. Odlično se Sadik zagradio, zadržao loptu i potom je ostavio Asanu, koji je šutirao iz povoljne pozicije, ali je njegov šut blokirao Lipupček.

24′ Period prilično spore i uglavnom nezanimljive igre razbio je napad Partizana. Urošević je obećavajuće centrirao sa leve strane, to su gosti raščistili, ali se lopta odbila do Natha, koji je sa Asanom izveo dupli pas i našao se Izraelac oči u oči sa ukrajinskim golmanom Kučerom, ali je šutirao pravo u njega i propala je najbolja prilika za Partizan.

36′ RFS uspeo je da umrtvi igru, ali Partizan je taj koji se pita. Stvorili su novu šansu, odlično je Asano šutirao sa distance, ali je Kučer još jednom sjajno intervenisao i definitivno je prvo ime meča.

38′ Prva prilika za goste. I to kakva. Hrvatski internacionalac Šarić našao se u sjajnoj poziciji, šutirao je tik pored gola Vladimira Stojkovića. Partizan je imao puno sreće ovom prilikom.

Poluvreme. Prvih 45 minuta nije donelo mnogo sadržaja. Očekivano, više je pretio Partizan, ali ukrajinski golman Kučer odlično je intervenisao u par navrata. Međutim, imao je domačin i sreće u finišu prvog dela, kada je Šarić bio zamalo neprecizan.

51′ GOOOLLLL!!!! Partizan konačno dolazi do gola. Filip Stevanović dobio je loptu na desnoj strani, iznudio penal tako što je Struma pogodio u ruku i siguran sa bele tačke bio je Bibras Natho.

71′ Ušao Sejduba Suma umesto Filipa Stevanovića. Možda će ofanzivni vezista doneti nešto interesantno, pošto od gola nije bilo mnogo toga interesantnog na terenu.

73′ Čim je dobio loptu Suma je ozbiljno pripretio udarcem sa distance, lopta je proletela pored leve stative golmana Kučera.

90′ Kako se bliži kraj utakmice tako je i RFS preuzeo inicijativu a Partizan preti iz kontri. Zbog toga je u završnici ušao Milan Lola Smiljanić umesto Natha, kako bi doneo čvrstinu u defanzivi i da se sačuva minimalni kapital.

90+4′ Velika šansa za RFS, dobar centaršut Santane, lopta dolazi do Lemajića koji je imao čist udarac glavom za visine penala, ali očajno je to uradio i šutirao daleko pored gola.