Totenhem 'preživeo', Rijeka ide dalje, Hajduk ispao

Europa League 24. sep 202021:44 > 21:56
REUTERS/Ognen Teofilovski

Fudbaleri Totenhema plasirali su se u poslednju rundu kvalifikacija za plasman u Ligu Evrope pošto su u Skoplju pobedili severnomakedonskog predstvanika Škendiju rezultatom 3:1.

Totenhem je u meč u ušao kao veliki favorit, ali je tim iz Londona tek u poslednjih 20 minuta uspeo da obezbedi trijumf. Menadžer Sparsa Žoze Murinjo na teren je od prvog minuta poslalo izuzetno jaku postavu, a Lalema je već u 5. minutu na asistenciju Sona doneo prednost gostima.

Na poluvreme se otišlo sa minimalnim vođstvom Totenhema, ali Valmir Nafiu je u 55. minutu prelepim šutom matirao Džoa Harta sa više od 20 metara – 1:1.

Ipak, kvalitet engleskog tima na kraju je došao do izražaja. Son je u 70. minutu bio precizan, a Korejac je odličnu partiju krunisao asistencijom za Kejna u 79. minutu za konačnih 3:1.

Totenhem će se u baražu sastati sa Makabijem iz Haife koji je u gostima savladao Rostov 2:1.

Rijeka je prošla dalje pobedom protiv Kolosa nakon produžetaka 2:0. Tokom 90. minuta vodila se velika borba, ali golova nije bilo i meč je otišao u produžetke.

Eskoval je doneo Rijeci prednost u 102. minutu, a pobedu domaćina na Rujevici potvrdio je Franko Andrijašević koji je bio i asistent za prvi gol.

Rijeka će za plasman u Ligu Evrope kao gost igrati protiv Kopenhagena.

Hajduk iz Splita nije izdržao u Istanbulu i u finišu duela sa Galatasarajem primio je dva gola – 2:0.

Galatasaraj je u finišu došao do trijumfa protiv Hajduka iz Splita, a strelci su bili Junes Belhanda u 77. i Rajan Babel u 86. minutu.