U Podgorici žale: Bili smo bolji, bili smo blizu…

Europa League 25. sep 202012:50 > 12:53
FK Budućnost

Fudbaleri Budućnosti opravdali su očekivanja na evropskoj sceni, ali nisu imali sreće na žrebu, nisu imali sreće ni na terenu, pa su evropsku priču završili u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Izabranici Mladena Milinkovića su u prvom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona poraženi od Ludogoreca sa 3:1. Gubili su sa 2:0, smanjili na 2:1, imali nekoliko prilika za 2:2, na kraju su kažnjeni za promašaje.

Protiv Astane u Kazahstanu su odigrali bez greške. Zatvorili su sve prilaze svom golu, dobili bitku na sredini terena, a golom Vasilija Terzića stigli u narednu rundu gde ih je čekala ekipa Sarajeva.

U Zenici gde je odrigran meč treće runde kvalifikacija, Sarajevo je povelo posle pet minuta igre, ali je Budućnost ponovo pokazala da je satkana od jakog materijala. Uspela je da izjednači do kraja prvog poluvremena u režiji Panajotisa Moraitisa.

U nastavku sjajne prilike su imali Vasilije Terzić i Petar Grbić, a kao i protiv Ludogoreca stigla je kazna za promašaje, pa će u poslednjem krugu kvalifikacija za mesto u grupnoj fazi Lige Evrope igrati Sarajevo.

Rival šampionu Bosne i Hercegovine biće Seltik, a Budućnost se okreće obavezama u šampionatu i Kupu Crne Gore.

Imamo za čim da žalimo. Posle lošeg starta u brzo primljenog gola, počeli smo da igramo onako kako smo se i dogovorili. Uspeli smo da izjednačimo, kontrolisali smo dešavanja na terenu. Odlično smo otvorili drugo poluvreme, imali smo dve kolosalne prilike da povedemo, nismo ih iskoristili, a kako to obično biva u fudbalu stigla je kazna. Čestitam Sarajevu, a našem rivalu želim da izbori plasman u grupnu fazu Lige Evrope”, naglasio je Mladen Milinković trener Budućnosti.

Na reči trenera Milinkovića nadovezao se jedan od najboljih igrača Budućnosti, Miloš Raičković.

Dominirali smo nakon primljenog gola, imali smo veliku šansu za 2:1, igrač Sarajeva je izbacio loptu sa gol linije. Fudbaleri Sarajeva sve do sredine drugog poluvremena nisu uspeli da se približe našem golu. Smatram da smo bili kvalitetnija ekipa, da smo zaslužili plasman u poslednju rundu kvalifikacija za Ligu Evrope, ali nismo bili miljenici fortune”.

Sada, umesto priprema za duel sa ekipom Seltika, fudbaleri Budućnosti moraju da se okrenu i fokusiraju na obaveze u šampionatu Crne Gore, a prvi naredni rival je Rudar u Pljevljima.