LE: Nula u Zagrebu, Krunićev prvenac za Milan

Europa League 22. okt 202022:27 > 22:30
Mark Runnacles/Getty Images

Fudbaleri Dinama iz Zagreba odigrali su bez golova na "Maksimiru" protiv Fejenorda u 1. kolu grupe K Lige Evrope, a pobednika nije bilo ni udrugom duelu te grupe u kome su se sastali Volfsberger i CSKA.

U grupama G, H, I i J trijumfe su ostvarili Lester, Braga, Milan, Lil, Makabi, Viljareal, Antverp i Totenhem.

Dinamo u Zagrebu nije uspeo da dođe do tri boda iako je od 73. minuta imao igrača više zbog isključenja Senesija. Ipak, Modri su imali i sreće jer Bergejs u 8. minutu nije realizovao jedanaesterac za gostujući tim.

Moskovski CSKA je od 5. minuta vodio na gostovanju u Austriji pogotkom Argentinca Gajića, a konačan rezulztat u finišu poluvremena iz penala je postavio Lendl.

Srpski napadač Dejan Joveljić odigrao je ceo meč za Volfsberger.

Lester je u grupi G bez većih poteškoća izašao na kraj sa ukrajinskom Zorjom. Gosti su odolevali do 29. minuta kada se u strelce upisao Medison. U poslednjim trenucima prvog poluvremena Barns je duplirao prednost Lisica, da bi Ihenačo sredinom drugog dela meča i treći put matirao Ševčenka.

Identičnim rezultatom završena je i druga utakmica u ovoj frupi. Braga je u Portugaliji savladala atinski AEK golovima Galena u 44, Paulinja u 78. i Horta u 88. minutu.

Nenad Krstičić je odigrao ceo meč za goste iz Atine.

Milan je u grupi H upisao tri boda na gostovanju Seltiku u Glazgovu – 3:1.

Roso-neri su poveli u 14. minutu pogotkom glavom Radeta Krunića. Reprezentativac Bosne i Hercegovine je odlično reagovao na centaršut Kasteljeha i upisao prvi gol u dresu tima iz Milana.

Diaz je u 42. povisio na 2:0, nadu Seltiku vratio je Elujanusi u 76. minutu, a Hauge je u nadoknadi upisao i treći gol.

Lil je u gostima bio ubedljiv protiv Sparte iz Praga 4:1. Krejči je već u 23. minutu dobio crveni karton i olakšao posao francuskoj ekipi koja je do vođstva došla u poslednjim trenucima prvog poluvremena preko Jažičija.

Dočkal je izjednačio tek što je počelo drugo poluvreme, a do kraja meča raspoloženi Jaziči se još dva puta upisao u strelce (60. i 75. minut) i uz pogodak Ikonea svom timu doneo ubedljiv trijumf.

Viljareal je u utakmici sa najviše postignutih golova u grupi I savladao Sivaspor 5:3. Španski tim je vodio 2:0 (Kubo, Baka), gosti su do odlaska na odmor izjednačili (Kajode, Jatabare), a Baka kod rezultata 2:1 nije realizovao jedanaesterac.

Fojt je u 57. minutu doneo novo vođstvo Žutoj podmornici, Gradel je poravnao na 3:3 u 64. minut, da bi Alkaser u 74. i 78. minutu doneo tri boda svom timu.

Makabi je u Tel Avivu pogotkom Kohena u 10. minutu upisao pobedu protiv Karabaga.

Totenhem je u grupi J bio bolji od LASK 3:0. Strelci za domaću ekipu bili su Lukas u 18, Andrade autogol u 27. i Son u 84. minutu.

Antverp je u gostima pobedio Ludogorec 2:1. Higinio je doneo prednost bugarskoj ekipi u 46. minutu, ali su Gerkens u 63. i Rafaelov u 70. minutu preokrenuli.