Livaković zaustavio Vlašića, Joveljić bolji od Spajića

Europa League 29. okt 202020:09 > 20:11
Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

U drugom kolu Grupe K Lige Evrope u Moskvi su CSKA i Dinamo iz Zagreba igrali nerešeno 0:0, dok je u Roterdamu ekipa Volfsbergera iznenadila Fejenord 4:1.

Na VEB Areni u Moskvi nije bilo golova, a najzaslužniji je golman gostujućeg tima i reprezentacije Hrvatske, Dominik Livaković.

Fudbaleri CSKA imali su bolje šanse u prvom poluvremenu, najpre Fedor Čalov, zatim Ejuke i na kraju Splićanin Nikola Vlašić, koji je ozbiljno pretio, ali se mreže nisu tresle.

S druge strane Bruno Petković je bio nezapažen u napadu Dinama.

Oleg Nikishin/Epsilon/Getty Images

Dominik Livaković je bio siguran i u drugom poluvremenu, iako je ponovo bivši igrač Hajduka Vlašić bio među najopasnijim igračima „Armejaca“.

Livaković nije primio gol u prve dve utakmice, a Dinamo je osvojio dva boda.

CSKA: Akinfejev – Fernandes (Bistrović), Divejev, Magnuson, Zainutdinov – Maradišvili, Obljakov (Džagoev) – Kučajev (Ahmetov), Vlašić, Ejuke (Sigurdson) – Čalov (Gaič). Trener: V. Gončarenko.

DINAMO: Livaković – Stojanović, Lauritsen, Perić (Kastrati), Gvardiol – Majer, Ademi, Franjić, Ivanušec (Jakić) – Petković (Gavranović), Oršić (Moharami). Trener: Z. Mamić.

U drugom meču Grupe K u Roterdamu iznenađenje. Austrijski Volfsberger savladao je favorizovani Fejenord sa čak 4:1!

U prvom poluvremenu posle dva gotovo identična prekršaja nad Kristoferom Vernicnigom, srpski sudija Srđan Jovanović je dva puta pokazao na penal, a oba puta siguran izvođač najstrože kazne bio je iskusni 35-godišnji Mihael Liendl.

Na startu drugog poluvremena Fenejord je smanjio preko Berghuisa, ali je Liedl trećim golom i novim penalom koji je realizovao mladi reprezentativac Srbije Dejan Joveljić austrijski tim došao do još ubedljivije prednosti – 1:4.

Joveljić je igrao od prvog minuta za Volfsberger, baš kao i  srpski reprezentativac Uroš Spajić u postavi Fejnenorda. U drugom poluvremenu Joveljića je zamernio nekadašnji kapiten Partizana Nemanja Rnić.