Milan ubedljiv, poraz Totenhema, preokret Viljareala

Europa League 29. okt 202020:33 > 20:54
Emilio Andreoli/Getty Images

Fudbaleri Milana, Lestera, Viljareala, Brage, LASK i Makabija iz Tel Aviva ostvarili su pobede u mečevima dregog kola Lige Evrope, a iznenađenje večeri priredio je Antverp koji je na svom terenu savladao Totenhem.

Roso-neri su na San Siru bili ubedljivi protiv Sparte iz Praga 3:0, uz promašen penal Zlatana Ibrahimovića.

Milan je poveo u 24. minutu golom Diaza na asistenciju Ibrahimovića, potom je Šveđanin iz penala šutirao preko gola, da bi Leao u 57. minutu duplirao prednost svog tima. Konačan rezultat postavio je asistent kod drugog pogotka Dalo deset minuta kasnije.

Srđan Plavšić nije ulazio u igru u gostujućem timu.

Lil i Seltik su u drugom meču ove grupe podelili bodove – 2:2. Škoti su pogocima Elionusija vodili 2:0 u 33. minutu, Lil nije realizovao jedanaesterac u 41. minutu, ali je u nastavku došao do boda. Strelci su bili Čelik i Ikone.

Lester je protiv AEK u Atini ostvario drugu pobedu u grupi G – 2:1. Vardi je iz penala doneo prednost svom timu, Čaudri je pogodio mrežu rivala u 39, a Tanković postavio konačan rezultat.

Drugi trijumf u ovoj grupi zabeležila je i Braga na gostovanju ukrajinskoj Zorji – 2:1.

Antverp je u Belgiji u grupi J pobedio Totenhen 1:0, a čovek odluke bio je Rafaelov u 29. minutu na asistenciju Mbokanija. Murinjo je na teren poslao respektabilan tim koji je imao više od igre, ali su od 16 pokušaja ka golu rivala samo dva išla u okvir gola.

LASK je na svom terenu bio bolji od Ludogoreca 4:3.

Viljareal je u grupi I posle velikog preokreta u poslednjih deset minuta savladao Karabag 3:1. Meč je odigran u Istanbulu, a tim iz Azerbejdžana je poveo u 78. minutu preko Kvabena. Ipak, Žuta podmornica je golovima Pina i dva Alkasera došla do drugog trijumfa

Makabi iz Tel Aviva je u Turskoj naneo drugi poraz Sivasportu 2:1.

Grupa G
AEK – Lester 3:0 (Tanković 49. – Vardi 18 penal, Čaudri 39)
Zorja – Braga 1:2 (Ivanišenia 90+6. – Paulinjo 4, Gaitan 11)

Standings provided by SofaScore LiveScore

Grupa H
Milan – Sparta 3:0 (Diaz 24, Leao 57, Dalo 66)
Lil – Seltik 2:2 (Čelik 67, Ikone 75. – Elionusi 28, 33)

Grupa I
Karabag – Viljareal 1:3 (Kvabena 78. – Pino 80, Alkaser 85, 90+6 penal)
Sivaspor – Makabi Tel Aviv 1:2 (Kajode 55, crveni karton: Kamara 67. – Biton 68. penal, Perec 75)

Grupa J
LASK – Ludogorec 4:3 (Balić 2, 56, Gruber 12, Raguz 35, crveni karton Grgić 73. – Manu 15, 67, 74)
Antverp – Totenhem 1:0 (Rafaelov 29)